Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Monitor Benq se opreste dupa o ora de functionare.


Postări Recomandate

Salutare.Am si eu o problema, am un monitor Benq FP91G+, de curand mi-au pocnit niste condensatori in el, sa fiu sigur i-am schimbat pe toti, cu toate ca unii aratau bine, a mers fara nici o problema aproximativ o luna de zile si acum a inceput sa se inchida si sa se deschida singur la interval de 2-5 secunde, daca il las 10 minute isi revine, eu cred ca este datorita temperaturii, am schimbat iar condensatorii in el sa fiu sigur si tot asa face.Nu prea ma pricep la electronica, de aceea intreb ceva ce poate parea stupid, ce piesa poate reactiona asa datorita temperaturii? Sau poate ma insel si nu este temperatura de vina. Ma gandeam ca in cel mai rau caz ii pun un cooler dar as vrea sa evit pentru ca ventilatoarele devin destul de zgomotoase.Multumesc.

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 5
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Salutare.Am si eu o problema, am un monitor Benq FP91G+, de curand mi-au pocnit niste condensatori in el, sa fiu sigur i-am schimbat pe toti, cu toate ca unii aratau bine, a mers fara nici o problema aproximativ o luna de zile si acum a inceput sa se inchida si sa se deschida singur la interval de 2-5 secunde, daca il las 10 minute isi revine, eu cred ca este datorita temperaturii, am schimbat iar condensatorii in el sa fiu sigur si tot asa face.Nu prea ma pricep la electronica, de aceea intreb ceva ce poate parea stupid, ce piesa poate reactiona asa datorita temperaturii? Sau poate ma insel si nu este temperatura de vina. Ma gandeam ca in cel mai rau caz ii pun un cooler dar as vrea sa evit pentru ca ventilatoarele devin destul de zgomotoase.Multumesc.

Nu ai ce cauta cu cooler-ul acolo.E clar ca defectul poate proveni din 2 parti,monitorul dvs sau placa video a sistemului
Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări