Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Abricht

Guest peterzsolt
 Share

Recommended Posts

Guest peterzsolt

Bună!Nu de mult timp am primit înapoi un abricht fabricat în anii 1940. Este și acum în folosire la RATUC (Rețeaua Autonomă de Transport Urban Călători) Cluj Napoca. Aș vrea să știu, dacă mai folosește cineva o mașină ca și aceasta, sau nici nu are rost să caut cumpărător?

• Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 2 weeks later...
  • 10 months later...
  • 1 year later...

La multi ani !!!

Doresc sa stiu daca sculele de mai jos merita achizitionarea .Vreau sa fac cateva lucrari in jurul casei cum ar fi un gard de lemn , un foisor ... si alte lucruri , chiar si mici obiecte de mobilier .Pe viitor si un traforaj electric . Pentru frezare am pentru moment un frezor electric manual .

Sau poate ma puteti indruma spre alte branduri pe care le cunoasteti .

Slefuitor lemn cu banda BERNARDO BDSM 150 N-230V
Multumesc.
Cu stima .

Incearca sa cauti alte firme si daca pretul e comparativ,renunta la Bernardo. Nu zic ca nu sunt bune,dar reprezentanta cam lasa de dorit la anumite aspecte legate de garantie si daca nu esti genul care sa te impui,scoti banul din buzunar. Si au niste preturi la piese de te doare capul.

Asta ar fi acelasi lucru ca si calitate dar la un pret mai corect http://www.sculesiechipamente.ro/slefuitor-fix-cu-banda-375w-bgm1003-f/ ....e doar un exemplu.

Apropo,Bernardo nu este o firma austriaca ci una chinezeasca.

Asta e de calitate http://www.scule.ro/produse/product/2935-masina-de-slefuit-combinata-bf200.html

A nu se intelege gresit ca as avea ceva cu Bernardo. Si eu folosesc echipamente de la ei si asta doar pentru compromisul intre pret/calitate fata de numele consacrate.

Edited by tehno ton