Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Reconditionare Amplificator A 350 facut de electronica.


Postări Recomandate

Ea poate scoate si mai mult, puterea aia e sinusoidala si e data pentru un anume procent de distorsiuni, depinde de semnal, tensiunea la retea... Dupa citiva ani au scos modelul cu fata de plastic de 2x40w, fara nici o modificare a schemei finalului, doar au revizut testele.

Link spre comentariu

"Victor scrie:Avea un cu totul alt trafo retea acel 2x40W ...se pare ca doar iti dai " cu parerea " dar nu stii amanunte" picante " despre produsele IEI ...Care sunt acele amanunte "picante" despre produsele IEI ?"transformatorul de la 2x40W are cu 3volti mai mult pe ramura de putere decat cel de la A350 :ciuda: amanunte picante ...

Link spre comentariu

Azi am facut si eu rost de un A350,m-a costat un pachet de tigari :rade: Propietarul era convins ca e "mort" de tot iar eu am avut grija sa-i sustin convingerile pentru a ajunge in posesia amplificatorului.Avea o siguranta arsa,am schimbat-o si acum merge dar numai un singur canal;pe celalalt am doar un barait constant in difuzor,cu sau fara semnal.Nu stiu de la ce este,probabil vreun tranzistor sau vreun electrolitic :nas: in orice caz,la cat m-a costat eu zic ca s-a meritat.Il voi baga cat de curand in service si voi schimba fiecare componenta,de la A la Z.Am inlocuitor chiar si pentru potentiometrul de volum,care este rupt complet,din cate am inteles eu,in urma unei cazaturi.

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări