Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

73


Postări Recomandate

  • 3 săptămâni mai târziu...

Si, daca doriti indexul revistei 73 din 1960 pana in 2003, sa cautati mai usor, vi-l pot trimite in format xls.

Este prea mare ca sa-l atasez aici.

Doar dati un PM cu adresa de mail.

La fel, daca doriti revistele in format PDF pe cate un an, le pot transmite prin wetransfer. Nu e prea usor de downloadat de pe link.

Eu le-am dat jos pe toate... in vreo 3 saptamani :rade: Munca de chinez batran, dar nu-mi pare rau. Am gasit o gramada de lucruri interesante.

O seara buna.

Link spre comentariu
  • 1 lună mai târziu...
  • 6 luni mai târziu...

Colectia 73 Magazine se poate descarca si de aici: 

http://www.survivorlibrary.com/index.php/8-category/114-library-radio-73-magazine 

Avantajul ar fi ca se poate utiliza programul Offline Explorer si se pot lua pdf-urile pe automat. Dar sa-l setati cum trebuie, sa ia numai ce va intereseaza. 

Il gasiti pe undeva, daca stati de el. Eu lucrez cu o versiune veche (v 1.5), dar merge brici.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 4 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Mulțumesc tuturor pentru link-urile postate, fiind la început, îmi sunt de foarte mare ajutor. Legat de cărți, eu caut de ceva vreme, această carte și nu am gasit-o pe nicăieri, nici în format pdf, nici în format fizic. Dacă o are cineva, și în format pdf, sau chiar de vândut, poate lăsa un mesaj privat sau de preferabil aici, poate mai are și altcineva nevoie. Mulțumesc.

Cartea se numește: Noţiuni de tehnică radio - Ian Poole, Teora 2001.

 

notiuni-de-tehnica-radio_1_categorie.jpg

Editat de AlexSD
Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Ca sa nu deschid alt topic. Am intrebat si la rubrica "Diverse".
Cum se poate obtine asa ceva ?
Este o captura de pe un websdr. (receptie de la QO100)
"your SNR 4dB"
banuiesc ca nu am ales USB/LSB corect de apare invers scrisul pe orizontala :)

QO100.jpg

Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Răspunde la acest subiect...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări