Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cateva informatii (sunt cu capul in nori si fara bani)

Guest madalin2013

Recommended Posts

Guest madalin2013

Buna ziua.Am un amplificator Rotel ra-313 nustiu cat de fiabil e si daca e chinezerie sau nu...Imp ca functioneaza si imi fac treaba cu el..Bun..Intrebarea mea e vreau sa achizitionez cateva difuzoare mai exact 4 difuzoare si sa-mi fac eu incintele,spunetimi voi domnilor cam ce putere de difuzoar sa iau potrivit pentru aceasta statie(amplificator) vreau 3 dif pentru activ si unul pasiv..precizez ca vreau sa o folosesc in camera si cateva iesiri la un gratarel..va rog sami raspundeti taraneste nu in termeni electronisti ca nu inteleg nimic,si daca se poate sa-mi dati un site de unde sa le cumpar...multumesc mult si nu va suparati pe mine din cauza greselilor de ortografie.. :rade:

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

@nomikos: sunt cam in aceeasi oala cu initiatorul, nu vrei sa faci public site-ul respectiv ?Am si eu unele vise ce cuprind o pereche de boxe, dar habar n-am sa aleg difuzoare si ca sa cumpar o pereche... am noroc sa le gasesc tot prin celalalt capat de tara...

Guest madalin2013

1. Precizeaza buget;In ideea in care bugetul si pretentiile nu sunt mari, ti-am trimis mesaj privat cu un site, pentru bugete mici...

Bugetul este de 400 lei..

Uitîndu-mă în schemă, văd că e un amplif destul de fragil, în nici un caz nu e ptr grătărel şi alte abuzuri, doar ptr cameră. Deci e bine să se ţină cont de asta la alegerea difurilor. Atenţie că la conectarea sistemelor de boxe A + B se pun boxele în paralel.

@nomikos: sunt cam in aceeasi oala cu initiatorul, nu vrei sa faci public site-ul respectiv ?Am si eu unele vise ce cuprind o pereche de boxe, dar habar n-am sa aleg difuzoare si ca sa cumpar o pereche... am noroc sa le gasesc tot prin celalalt capat de tara...

Nu-i nevoie sa strabati jumate de tara sa gasesti niste boxe decente. ggi, te astept la o auditie sa vezi cum suna eltax symphony-urile pe care le am la vanzare, daca esti interesat.. :da