Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
niq_ro

documentatie alarme

Recommended Posts

Salutare,

Are cineva dintre colegi montata sau cunostinte despre alarma Thunder CA202 ?

Am ramas cu un singur pager, negasind de cumpaat am cumparat si incercat de la modelele

CA201, CA203 au aceeasi frecventa de lucru 430Mhz, de la cine am cumparat au spus ca

merg pe CA202 insa nu a fost asa. Am incercat procedura de memorare descrisa in carte:

se pune contactul in pozitia on si se apasa si mentine apasat butonul valet dupa care se apasa

orice buton de pe telecomanda. La faza asta cele doua pagere nu au niciun efect, pagerul original da!

Astept ceva sugestii de la colegi care au cunostinte despre acest model.

Dar modelul de alarma Thunder CA206 ?

Am cumparat si schimbat acest model pe masina, insa am o nedumerire:

La D-voastra cei care aveti sau cunoasteti acest model, cand dati comenzi ( gen aramat/dezarmat ) din pager spre masina , in afara de
sunetul pe care-l emite pagerul, ecranul lumineaza la actionarea butoanelor respective?

La 15.12.2017 la 21:56, niculae a spus:

Salutare,

Are cineva dintre colegi montata sau cunostinte despre alarma Thunder CA202 ?

Am ramas cu un singur pager, negasind de cumpaat am cumparat si incercat de la modelele

CA201, CA203 au aceeasi frecventa de lucru 430Mhz, de la cine am cumparat au spus ca

merg pe CA202 insa nu a fost asa. Am incercat procedura de memorare descrisa in carte:

se pune contactul in pozitia on si se apasa si mentine apasat butonul valet dupa care se apasa

orice buton de pe telecomanda. La faza asta cele doua pagere nu au niciun efect, pagerul original da!

Astept ceva sugestii de la colegi care au cunostinte despre acest model.

De unde ai luat pager pt ca201?

Acum 23 ore, Ciopy23 a spus:

De unde ai luat pager pt ca201?

L-am luat de la cineva care a vandut masina insa nu am putut sa-l imperechez cu alarma mea si am cumparat alt model de alarma.

Acum 23 ore, niculae a spus:

L-am luat de la cineva care a vandut masina insa nu am putut sa-l imperechez cu alarma mea si am cumparat alt model de alarma.

Din intamplare o mai ai pe aia veche, ? Sunt interesat

Salut,

Da am doua modele inca! ca si carcasa model sunt la fel dar cum am mai spus, nu am reusit sa le imperechez, sau poate nu am facut ceva bine.

Cauta pe olx dupa :

Vand Pagere Alarma auto Thunder

salutare, nu prea m-am jucat cu alarmele auto si am un proiect ceva mai... dubios

Practic vreau sa folosesc o alarma auto pt a proteja o magazie.

Mai detaliat: neaparat voi folosi un senzor PIR pe care ma gandeam sa-l leg pe intrarile de la switchuriile usilor, daca  nu ma insel parca nu toate alarmele mai noi mai au aceasta intrare

In rest, alarma va inchide deschide magazia cu un actuator, nimic deosebit.

Imi puteti recomanda o alarma care sa aiba si intrarea asta  .. de perimetru parca ii zice?