Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

philps 20pt135a

Recommended Posts

• Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Nu.Cond de cuplaj este unul de 470n de culoare albastra de obicei la Philips,care face cuplajul bobinei de deflexie cu finalul linii.Cond de recuperare este cel dintre colector-emitor final linii.

Am acest tv la reparat care are sasiul anubis a si la care am schimbat tubul iar acum are dimensiune redusa pe orizontala cam 3cm.

in primul rand trebue stabilit un lucru "acum are dimensiune redusa pe orizontala cam 3cm",daca e vorba de linii sau de cadre,poate sa exprimat gresit,iar dupa aceea trebue indrumat corect,sa nu arda din greseala finalul de linii, o seara buna!

Pune deflexia de pe tubul vechi.Restul e frectie la un picior de lemn.Asta s-o crezi TU,ce faci cu convergenta ? crezi ca se pupa?Nu umbla la deflexie,pune la loc cum a fost si modifica c-eul C-E final linii nu stiu de cat e nu am schema ,dar e ceva de cativa nano 8,...9,...punel putin mai mic.

Daca vrei sa mai stai cateva zile cu televizorul pe masa ,faci asa cum te indruma unii care repara televizoare doar pe forum si eventual mai strici ceva componente.Schimba bobina veche si rezolvi tv-ul in 5 minute

Dvs. cum il rezolvati in 5 min. ? >a montat cumva aceeasi serie de TK > Cate tk ati schimbat ?Ceva Delta :nas:Asta s-o crezi TU,ce faci cu convergenta ? crezi ca se pupa?Nu umbla la deflexie,pune la loc cum a fost si modifica c-eul C-E final linii nu stiu de cat e nu am schema ,dar e ceva de cativa nano 8,...9,...

Daca vrei sa mai stai cateva zile cu televizorul pe masa ,faci asa cum te indruma unii care repara televizoare doar pe forum si eventual mai strici ceva componente.Schimba bobina veche si rezolvi tv-ul in 5 minute

Dvs. cum il rezolvati in 5 min. ? >a montat cumva aceeasi serie de TK > Cate tk ati schimbat ?Ceva Delta :nas:Asta s-o crezi TU,ce faci cu convergenta ? crezi ca se pupa?Nu umbla la deflexie,pune la loc cum a fost si modifica c-eul C-E final linii nu stiu de cat e nu am schema ,dar e ceva de cativa nano 8,...9,...
Dl.dan-a2, eu de aici nu am inteles mare lucru ,recunosc sant"putin" icon_jook daca am gresit NU mai intru cu idei pe forum,niciodata. :speriat

Am acest tv la reparat care are sasiul anubis a si la care am schimbat tubul iar acum are dimensiune redusa pe orizontala cam 3cm.

in primul rand trebue stabilit un lucru "acum are dimensiune redusa pe orizontala cam 3cm",daca e vorba de linii sau de cadre,poate sa exprimat gresit,iar dupa aceea trebue indrumat corect,sa nu arda din greseala finalul de linii, o seara buna!
Nu ma pot abtine .De asta ce ziceti?inventam acum tv-ul ?Pai daca e orizontala poate fi cadre ? :nebunrau:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines