Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Vortex tc2195nf


petrenou

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Astazi cand am aprins tv sia revenit singur,dupa ce am cautat un program am gasit programul dar nu avea sunet atunci zic hai sa-i dau volum si cand dau volum i-mi apare din nou volum iar scala de la volum apare ca o sageata cu varful indreptat spre partea stanga mai apare simbolul difuzor si o scarita ca semnalul de la telefon si nu mai ia nici o comanda.

Link spre comentariu

Am deconectat v601 c1815 tranzistorul care face mutingul si care vine de la pin 39 lc863348a procesor la pin 3 la4266 final audio si pot sa reglez sunetul nu se mai blocheaza ,am masurat acest tr si pare sa fie ok{pe dioda}.Am pus in loc c1815y si tv a functionat normal.Dupa ce am montat carcasa din nou apare acelas defect.Tens in b tr in mod muting este 0.73v iar cu volum este 0.03v.Cand apare defectul am 0.73v deci da tens de muting dar nu stiu de ce.

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări