Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Recomandare integrat


Postări Recomandate

Domnule "prutus" observ o ironie in cuvintele dumneavoastra si nu inteleg de ce? Va rog sa explicati cele spuse avand in vedere discutia purtata in PM: " Salut,Trimite-mi o poza cu jucaria. Ideea este ca vreau sa-mi fac un sistem 2.1 pt calculator, pe care sa-l introduc chiar in carcasa. Daca se potriveste cu ce vreau sa fac, discutam.Salut,Multumesc, este cam mare pt bagat intr-o carcasa de pc, (alaturi de restul componentelor de PC desigur). Dar ma mai gandesc si daca va mai fi disponibil te caut.prutuspai ai o problema mare in cazul asta.cum il alimentei la maxim 12v cat iti da o sursa de calc.acolo ai o singura varianta:integrate auto.de alea am o caruta.EuVoi pune o sursa dedicata amplificatorului. Recuperate am si eu destul de multe. Trebuie doar sa ma hotarasc la un integrat, o schema simpla si cam atat. Puterea nu este o conditie, vorbim de sonorizarea unei camere de apartament....Trag concluzia ca sunteti deranjat de faptul ca nu am cumparat de la dumneavoastra ceva ieftin, desi este dreptul meu sa caut pe cineva care poate mi-l da gratis. 1 Ceea ce aveti dv nu se potriveste din motive de gabarit, 2 Este ridicol sa cumpar aceasta scula HI-END :rade: , doar ca sa recuperez un integrat si 3 Daca doriti sa stiti am si eu adunate zeci de placi electronice, si nu ma deranjeaza ca nu mai sunt la mare cautare.Multumesc celor care au raspuns la subiect. Prin urmare clasamentul ar fi tda 1514, tda 2030, si tda 7294

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 25
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator prutus

Nu e nici o problema.Daca ai suficiente ma bucur pentru tine.Am vreo 6-7 integrate cu totul si nu prea mai gasesc energie sa fac ceva cu ele.Mie mi-a cam trecut...Nu ma deranjeaza ca nu le vrei.Nici nu le-am pus inca la vanzare pe nicaieri, dar cred ca n-ar fi o idee rea.

Link spre comentariu

tranzistoras ai experiente cu ciocaneala?

Te intreb ca daca vrei sa bagi un amplificator cutia ATX a calculatorului (sper ca am inteles bine) nu e o treaba simpla deloc

Am bagat eu 2 amplificatoare cu TDA7294 in calcu meu din atelierul de mestereala cu traf toroidal si tot tacamul, noroc ca am dat de un radiator de procesor pentium II si a intrat la fix exact sub hard ca altfel n-aveam nici-o sansa

In concluzie nu are importanta ce fel de integrat vei pune ca final, treaba grea e la incastrarea lui in acea carcasa cat si izolatia buna fata de restul maţelor prin cutie

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări