Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
relucavnic

Tham12

Recommended Posts

A facut cineva acest model de incinta?Daca da cum se perezinta in aer liber si cum se prezinta in interior.Ce difuzoare ar merge pe el binenteles sa fie mai multe modele daca se poate pentru toate buzunarele.?http://www.martinsson.cc/blog/index.php?m=03&y=12&entry=entry120315-210219Am pus un link cu proiectul.

Este un horn pentru joase, care se poate executa in 2 variante: cu sectiune constanta si cu sectiune variabila (liniar).Se pot folosi woofere si subwoofere de orice fel si puteti experimenta cu multe variante de diverse diametre.Ce intelegeti prin cum se prezinta in aer liber si in interior??? Aproximativ, ca orice subwoofer. Aveti vreo 12 pagini de date, proiecte si explicatii.

Pai din cate stiu eu acest model de woofer se foloseste in exterior si nu stiu pentru interior nu ar avea nici o problema daca este folosit?Vreau sa imi fac 2 astfel de wooferi pentru ca sunt usor de transportat si arunca basul mult mai bine decat un bassreflex.

Pai din cate stiu eu acest model de woofer se foloseste in exterior si nu stiu pentru interior nu ar avea nici o problema daca este folosit?Vreau sa imi fac 2 astfel de wooferi pentru ca sunt usor de transportat si arunca basul mult mai bine decat un bassreflex.

Nu se foloseste NEAPARAT la exterior, nu stiu de unde ai o astfel de informatie!!!Vezi, important este difuzorul, hornul doar il ajuta!"Arunca basul mult mai bine?" Si cu ce mai ramane??? Esti sigur??? Eu nu cred!!!!

Pe un forum vecin insasi moderatorul forumului mi-a recomandat caest model de incinta pentru exterior.Si el asa s-a esprimat "arunca basul mult mai bine" eu am zis ce a zis el asa ca daca el a vorbit prosti vorbesc si eu.

Pe un forum vecin insasi moderatorul forumului mi-a recomandat caest model de incinta pentru exterior.Si el asa s-a esprimat "arunca basul mult mai bine" eu am zis ce a zis el asa ca daca el a vorbit prosti vorbesc si eu.

Totul depinde de cat de bun este difuzorul, ce "arunca"! Incinta doar il ajuta intr-un domeniu de frecventa.