Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

regulator tensiune


Vizitator geowhisperx

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 23
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Gasesti pe forum useri care se ocupa de cablaje, piesele le gasesti la magazine sau online. Sfatul meu este sa nu te complici cu improvizatii (poti sa arzi alternatorul sau componentele electronice de pe instalatia motocicletei) si sa cauti un releu de motocicleta (second hand sau nou in functie de posibilitatile financiare) original sau de alt model compatibil.

Link spre comentariu
  • 2 luni mai târziu...
Vizitator geowhisperx

in 25 am programare la r.a.r. am releu de suzuki dr din nou.urmatoarele masuratori.rosu tester-negru pe 3 faze galbene --- nimic adica 1/ 1/ 1negru tester- rosu pe 3 faze galbene --- 522/522/522rosu tester - negru alb cu 3 faze galbene ----522/522/522negru tester - rosu cu cele 3 faze galbene---- 1/1/1 astept sa vedem cum il imperechem pe asta cu instalatia motocicletei

Link spre comentariu
Vizitator geowhisperx

in 25 am programare la r.a.r. am releu de suzuki dr din nou.urmatoarele masuratori.rosu tester-negru pe 3 faze galbene --- nimic adica 1/ 1/ 1negru tester- rosu pe 3 faze galbene --- 522/522/522rosu tester - negru alb cu 3 faze galbene ----522/522/522negru tester - rosu cu cele 3 faze galbene---- 1/1/1 astept sa vedem cum il imperechem pe asta cu instalatia motocicletei

nu am avut stare . am montat acum seara in felul uramtor:cele 3 faze pe cele 3 fazefirul negru alb pe minusfirul rosu pe cele 2 portocalii adica pe +firul portocaliu/negru pe negru/verde adica pe + dupa contact .functioneaza . incarca bateria si se vede diferenta la lumina farului, dar mis e pare ca se incalzeste prea tare regulatorul.sa fie din cauza ca a fost bateria descarcata de tot sau este ceva normal sa se incalzeasca.
Link spre comentariu
Vizitator geowhisperx

am pus un cooler de pe o sursa de calculator, pe plusul de dupa contact. se pare a isi face treaba.mii de multumiri domnule @dorel_81

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări