Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

amplificator 90-130 w


Vizitator popesku_marius

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 8
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Vizitator popesku_marius

Este buna doar pt exercitiu sau mai bine zis pt ABC-ul Amplificatoarelor.Daca vrei ceva mai bun tot cam atat de simplu dar cu 2 clasa peste poti face proiectu MP100 de aici , Ai si cablaju pt el.

Multumesc!! Am sa il fac pe cel care l-am postat, o sa vad cum functioneaza si dupa poate am sa il fac si pe acesta sau unu de putere mai mare depinde cum va functiona acesta sau daca va functiona :da :freaza: .o seara buna!!!
Link spre comentariu
  • 3 săptămâni mai târziu...
Vizitator popesku_marius

Buna seara!!Astazi am terminat amplificatorul, l-am testat cu doua tranzistoare sdt9202, amplificatorul functioneaza foarte bine, pe viitor am sa ii pun inca o pereche.o seara buna!!

Link spre comentariu

Buna seara!!Astazi am terminat amplificatorul, l-am testat cu doua tranzistoare sdt9202, amplificatorul functioneaza foarte bine, pe viitor am sa ii pun inca o pereche.

o seara buna!!

Unele din favoritele mele, de acum 30+ ani...

 

Ce vremuri...

 

Salivam prin tirgul de la Ghencea, dupa ele, mai ales cele cu terminatia "S".

 

Am fot Simbata trecuta in tirg la "cascade", PRAF, nu mai gasesti NIMIC "interesant", pacat...

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări