Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
bogdan_tof

preanplificare vermona

Recommended Posts

biuna ziua am si eu o intrebare pentru cei care cunosc cu adevarat electronica dar mai bn zis statiile vermona regent1060 imi puteti da o schema unde are intrarea de tensiune preanplificatorul va rog mult pentru ca am doar partea corectiilor de ton de la ia si nustiu unde ar trebui sa pun alimentarea pentru a ma putea folosi de acele corectii

multumesc dar din pacate numi dau seama unde ar trebui sa pun alimentarea si daca aceasta e continua sau alternativaceea c am si stiu unde vin sunt intrarile la fiecare canal

Preamplificatoarele se alimenteaza in curent continuu , 40v, filtrat si stabilizat.

biuna ziua am si eu o intrebare pentru cei care cunosc cu adevarat electronica dar mai bn zis statiile vermona regent1060 imi puteti da o schema unde are intrarea de tensiune preanplificatorul va rog mult pentru ca am doar partea corectiilor de ton de la ia si nustiu unde ar trebui sa pun alimentarea pentru a ma putea folosi de acele corectii

Gasiti mai jos cam tot ce doriti referitor la VERMONA REGENT 1060 si nu numai.

http://tvr.vejas.lt/uploads/Amplifiers/Wermona%20Regent/

Deschideti unul din RAR-urile din acea adresa si veti gasi tot ce cautati (vezi poza).

post-175212-0-73433200-1409497442_thumb.png

Edited by LMOlimpiu