Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
ionutadrian

adaptor comenzi volan

Recommended Posts

salutare. ma intereseaza daca detine cineva o schema sau unde as putea gasi, pentru interfata conectare comenzi volan in special pentru opel. ma intereseaza macr sa stiu principiul de functionare sa vad o schema, am tot cautat dar nimic...pe mine ma intereseaza pentru un Kenwood KDC-M9021, montat pe un opel vectra b.Multumesc anticipat.

Eu am avut la un kenwood ceva de genul asta dar era cu infrarosu. Il lipisem pe spatele volanului cu ledul indreptat spre casetofon. Butoanele aveau diverse forme si erau usor de operat pe "pipaite".

Se pare ca are telecomanda cu infrarosu. dar are si intrare pentru comenzi pe volan (cred ca SPI), cauta si tu, poate gasesti ceva documentatie. Asta este PDF-ul pentru cas.

Succes!

Am cautat am gasit o schema cu microcontroler dar este pt alta marca de player valabil pe opel si trebuie modificat in codul sursa sa imi dea valorile pentru al meu, iar asta ma depaseste. De pus in microcontroler nu e greu dar nu stiu sa il modific. in

Am pus linkul de vreun an de zile e in alt post dar nu mi-a raspuns nimeni. Atunci am postat pentru sony e aceiasi treaba dar probabil nu a facut nimeni pe forum acest lucru sau nu vrea sa faca gratis.

Sign in to follow this  

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.