Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Programare uC Atmega16!

Guest floryn100

Recommended Posts

Guest floryn100

Am si eu rugaminte cine poate sa ma ajute si pe mine cu programul pentru uC atmega16.Am 4 uC de tip Atmega16 dintre care unul este master iar celelalalte trei sunt slave,la un microcontroller am un senzor lm35(de temperatura),la al doilea uC senzorul de miscare PIR si al treilea uC un senzor de iluminare si toate aceste trei uC sunt slave iar uC ramas sa fie master si sa afiseze cand simte miscare temperatura din camera si dupa in cazul in care este lumina sa se aprinda un led,va rog mult de tot.

• Replies 2
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest floryn100

Despre ce protocol e vorba?Nimeni nu iti face temele daca tu nu te chinui macar un pic si ne arati cu ce te-ai chinuit.

Nu am spus ca vreau sa imi faca cineva tema propriu-zis,am nevoie doar de niste ideei,cum ar fi cum aleg master-ul si slave-ul,stiu ca am nevoie de timere de 16 biti(folosesc avr studio 4) dar nu am idee de continuare cam cum ar trebui sa arate.