Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

resetare chip toner Samsung ML 1665

balasmihail

Recommended Posts

As avea nevoie sa ma indrume cine stie cum pot reseta chipul din tonerul imprimantei Samsung ML 1665. Am cumparat toner refil si am incarcat tonerul, dar nu reusesc sa resetez chipul. Memoria de pe chip este 92121 iar sistemul de operare al calculatorului este windows 7. Nu sunt inclinat sa fac resoftarea imprimantei, deoarece este in garantie si nu doresc sa pierd garantia. Va multumesc

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply
  • 2 weeks later...

nu se pierde garantia la resoftare....daca se strica in garantie ii pui un cip nou si o trimiti....cine sta sa verifice la ei daca s-a umblat software in ea.....poate chinezii ca firma intermediara niciodata ea doar o vinde...parerea mea.

Eu stau sa verific daca e schimbat softul la garantie :DSi nu sunt chinez.Mai ales daca vine clientul cu un cartus reumplut.PV de pierdere a garantiei se numeste procedura care urmeaza.
  • 2 weeks later...

Am rezolvat problema prin resoftarea imprmantei. Am primit softul si in 5 minute totul s-a rezolvat ieftin si am primit si softul original in caz ca am nevoie. Daca cineva mai doreste sa resofteze sa ma contacteze sa-i dau adresa.

Am rezolvat problema prin resoftarea imprmantei. Am primit softul si in 5 minute totul s-a rezolvat ieftin si am primit si softul original in caz ca am nevoie. Daca cineva mai doreste sa resofteze sa ma contacteze sa-i dau adresa.

salut! aș vrea și eu adresa aia ca să resoftez imprimanta...

merci mult!!!

adrian

p.s. [email protected] 666

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines