Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Procesor

H Robert

Recommended Posts

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

M-am hotarat pe acesta il vreau http://www.cpu-world.com/CPUs/K8/AMD-At ... OF%29.html, problema este ca se incalzeste daca nu este racit corespunzator, acum mie mi se pare destul de mic radiatorul meu pt acest procesor, as dori niste sfaturi pt racirea eficienta a acestuia, presupun ca trebuie sa-mi schimb si sursa deoarece a mea este 400W cu una mai puternica.

cum a zis si colegu...daca e o sursa brend si intr-adevar are 400w....merge....oiricum iti recomand sa dai detalii despre sursa sau eventual o poza cu eticheta ei....si vei primi sfaturi daca merge s-o pastrezi......dar sa dai si ceva detalii de ce consumatori ai?...adica cate ventilatoare ai pe carcasa, harduri....in legatura cu procesorul.....ar cam trebui sa-ti cumperi alt cooler pt el ....125w e ceva.....

Sursa este chinezarie, am de gand sa schimb si carcasa, cu acesta http://pc-coolers.ro/galerie.php?id_pro ... mari/0.jpgDar nu stiu daca se potriveste placa mea de baza.Si am sa schimb si coolerul de pe procesor, pt ca asta abia raceste la procesorul actual.

se potriveste sigur placa de baza la carcasa (amplasarea gaurilor sunt standardizate, exceptie facand anumite sisteme brand name), dar vezi ca acea carcasa n-are sursa...si e pacat pt ea sa nu -i cumperi si o sursa de calitate.......mai ales ca, presupun, o sa vrei sa mai conectezi la sursa de alimentare si ceva ventilatoare de pe carcasa......iti recomand o sursa de minim 500w reali... antec, thermaltake, enermax,ocz, corsair........etc...eu recomand un 650-700w dar , din pacate, cam costa .......