Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

sasiu 11ak30


mircea65

Postări Recomandate

D-l alex_serv57 a specificat ca a inlocuit capsula ( A ) cu ( AW ) , din acest motiv am prezentat etajul cadre de pe sasiul 11ak30 , e o problema de care m-am lovit eu cu ceva timp in urma si s-a rezolvat modificand valoarea R603 , dar , repet , in conditiile unei imagini reduse simetric sus -jos...

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 30
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Cred ca sunt probleme la circuitele conectate la pinul 7 al CI (RAMP-GENERATOR) , acolo sosesc si impulsuri de la trafo linii , sunt cateva rezistente si condensatori inclusiv un electrolitic...din pacate nu am schema zander ca sa va indic exact codul componentelor...

Nu e nevoie de codul exact . Am sa verific si traseul pinului 7 .Va salut .
Link spre comentariu

La 10 integrate cumparate din magazine ( nu dau nume , sa nu se considere reclama) si nu de la diferite firme obscure, de pe net , 1-2 exemplare fac probleme , depanatorii stiu despre ce vorbesc... Ma bucur ca ati rezolvat , felicitari , si nu ramane decat sa multumesc d-lui DAN-COD pt. schema ,chiar imi este de folos...

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări