Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

crt horizon 7002D

dnyfvx
 Share

Recommended Posts

• 2 years later...

... ştie cineva ce transformator de înalte foloseşte?am unul, şi-a ieşit fum din el cu câteva luni în urmă, din motive obiective, abia azi m-am hotărât să-l deschid: nu are absolut nimic ars/pocnit/etc, cu excepţia trafului, care e ceva mai negru ca de obicei, iar pe partea cu lipituri fludorul pare a fi fost încins la maximum...vreau să-mi fac idee dacă merită să mă agit să fac rost de unul, sau recuperez ce e în el, şi la gunoi! :)

... io aş pofti să ştiu ce traf e, cum îl cheamă, şi cam cât m-ar costa unul nou, să-mi fac idee dacă merită să mai stau cu dihania!am găsit pe eservice schema (e pdf-ul ăla numit 17) dar nu e indicat nici un cod pentru traful de înalte, şi ce am eu acolo e prea "afumat" ca să mai citesc ceva!dacă mă costă mai mult de 20, hai 30 de lei, nu mai repar nimic: recuperez ce-o fi bun din el, şi la gunoi.oricum vreau să înlocuiesc monitoarele din casă cu LCD sau LED!...

mie mi s-a părut că e 25-02697 şi se pare că aşa e, google mi-a returnat printre primele 3 linkuri asta: http://www.iccfl.com/product_info.php?products_id=13333 şi văd că se potriveşte... nasol e că e un site din China... cu textul ăla iniţial, îmi returna tot felul de znamenii cu invertoare sau "high power led drivers"...cred că îl folosesc pentru piese... cu tubul nush ce să fac, nu am nevoie de el, şi ar fi bun, (fumul a ieşit doar din carcasă, cam pe unde era traful, şi nu pare a fi supraîncins... vre-o idee cum îl pot testa? ) dar n-am unde-l depozita!...se pare că o să ajungă la gunoi...

mie mi s-a părut că e 25-02697 şi se pare că aşa e, google mi-a returnat printre primele 3 linkuri asta: http://www.iccfl.com/product_info.php?products_id=13333 şi văd că se potriveşte... nasol e că e un site din China...cu textul ăla iniţial, îmi returna tot felul de znamenii cu invertoare sau "high power led drivers"...cred că îl folosesc pentru piese... cu tubul nush ce să fac, nu am nevoie de el, şi ar fi bun, (fumul a ieşit doar din carcasă, cam pe unde era traful, şi nu pare a fi supraîncins... vre-o idee cum îl pot testa? ) dar n-am unde-l depozita!...se pare că o să ajungă la gunoi...

eu nu cred cai dus trafu sar putea bv ars

mie mi s-a părut că e 25-02697 şi se pare că aşa e, google mi-a returnat printre primele 3 linkuri asta: http://www.iccfl.com/product_info.php?products_id=13333 şi văd că se potriveşte... nasol e că e un site din China...cu textul ăla iniţial, îmi returna tot felul de znamenii cu invertoare sau "high power led drivers"...cred că îl folosesc pentru piese... cu tubul nush ce să fac, nu am nevoie de el, şi ar fi bun, (fumul a ieşit doar din carcasă, cam pe unde era traful, şi nu pare a fi supraîncins... vre-o idee cum îl pot testa? ) dar n-am unde-l depozita!...se pare că o să ajungă la gunoi...

Vi-l pot testa eu daca doriti.