Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Kenwood KRF5050D


dj_bryz

Postări Recomandate

am o nelamurire....in loc de un subwoofer activ ...pot pune un filtru activ ...pe subwooferu meu...eu aveam pe alt amplificator.. un sony si imi crestea cu mult volumul si basul era foarte puternic....are frecvente tot.....ma gandesc oare poate ridica volumul daca il pun pe iesirea de subwoofer pre out?

post-57683-139829500951_thumb.jpg

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 21
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

inca ceva....tot nu am reusit sa se auda 5.1....chiar si fara subwoofer ..nu stiu ce cablu sa-mi iau ...deocamdata am doar 2 jackuri acate 2 rca-uri in capat la fiecare jack ...nu reusesc sa fac de ex centrul sa se auda singur...orice asi face centrul se aude cu tot cu stanga fata... :cry:

Link spre comentariu

mersi costi stiu ..ca asta trebuie doar ca nu e un simplu sistem doar cu 3 mufe rca.trebuiesc 3 jackuri ..iar fiecare jack sa aiba 2 mufe rca in capat...treaba e ca se aude doar stanga dreapta fata...si totul ESTE SETAT5.1 si ammutat si rcaurile din fl si fr in centru in sl sr ..degeaba...(fiecare in parte nu merge in schimb daca raman doar 2 rcauri bagate in fl si fr ..se aud toate inafara de sub ...dar nu sorround ci stereo

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări