Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Bass la 8"-10"


Vizitator Andrei.Hrubaru

Ce subwoofer ati alege la categoria usoara (8" si 10") ?  

16 membri au votat

  1. 1. Ce subwoofer ati alege la categoria usoara (8" si 10") ?

    • Magnat Xpress 10
      10
    • JBL GTO 804D
      10
    • DLS Classic W308B
      0


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 37
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Mai baieti...aveti licenta pe BB?daca nu aveti ce pana mea postati aici screenshoturi? :axe: (nu va mirati unde au disparut..raspunsul e ca le-am sters eu :smt027 )Folositi winisd sau altele free daca vreti sa aratati rezultatele, sau folositi messengerul. :axe: oricum in rezultatul se vede un GD mult prea mare. :toimonster: Adi : bassreflex e un sistem de ordinul 4, dar si tu ai dreptate, incinta simulata de respectivul e un bp4

Link spre comentariu

Sharky daca GD de 16 msec e mult.....

pai e...daca nu stergeam pozele vedeai si tu a aveai ceva GD de vreo 16ms pe la 50-60Hz..din cate tin minte...daca tu zici ca e ok atunci treaba ta..dar rezultatul nu mi se pare deloc acceptabil nici matematic nici dupa ureche
Link spre comentariu

pai e...daca nu stergeam pozele vedeai si tu a aveai ceva GD de vreo 16ms pe la 50-60Hz..din cate tin minte...daca tu zici ca e ok atunci treaba ta..dar rezultatul nu mi se pare deloc acceptabil nici matematic nici dupa ureche

Aia nu e problema, cum ziceam, am facut doar asa sa poata compara baiatu graficele...ca se putea face mult mai bine cu putina rabdare...gd mai mic, raspuns mai bun,etc.
Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări