Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

PC in Stand-by

emil db

Recommended Posts

Sunt o persoana care stie decat sa foloseasca PC-ul si aproape nimic despre programe ,etcsi de aceea apelez la dumneavoastra pt. a ma ajuta.Vreau sa stiu daca exista posibilitatea dea programa PC-ul de a intra in Stand-by dupa un anumit timp.(la fel ca Tv-ul).Sunt diagnosticat cu insomnie iar psihiatrul mi-a indicat terapia prin muzica de relaxare care da rezultate dar in momentul in care ma ridic sa opresc calculatorul incepe din nou cosmarul.De aceea va rog sa ma ajutati cu un sfat sau eventual un program care sa poata face asa ceva.Ma gandesc ca la ce poate face un PC asta este un mizilic.Apropo am uitat sa specific ca este vorba de unitate nu de monitor, :multumesc

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

si mai simplu ,asculti muzica respectiva cu media player classic , il setezi pe acesta asa: Play / After playback / Shutdown .. Inainte iti creezi un playlist cu melodiile care doresti sa le asculti , le selectezi la redare si te pui pe ascultat , iar cand se termina toate (ce ai selectat tu in playlist ) se inchide calculatorul :dapost-29958-139829487501_thumb.jpg