Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Hdd Laptop parolat


Vizitator petre-vitan

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
Vizitator petre-vitan

hdd cu probleme pus pe slave, butat de pe primul, formatat direct cel cu probleme ... eu asa vad

Dar este vorba de un Laptop nu de un Deskop. Cum sa pun doua harduri la Laptop?
Link spre comentariu

Cu rack extern, pe usb, nu rezolvi nimic. Am probat eu şi nu poţi accesa Hdd-ul. Pus pe desktop, idem. Voi urmării acest subiect cu interes deoarece eu încercasem şi pe naiba şi nu am reuşit... :jytuiyu Am schimbat şi electronica unui HDD şi nimic. Aşa am aflat şi eu că codul se salvează pe platan... :da

Link spre comentariu

Salut,

 

" ...cum sa instalez hdd-ul de la Laptop in alt calculator daca acesta imi cere parola imediat ce trec de bios? "

Hdd-ul parolat îl montezi cu un adaptor ca guest pe desktop.

Va fi detectat în Bios, sistemul de operare va fi lansat de pe host, hdd-ul titular de pe desktop.

 

Instalezi programul HddUnlock şi îl lansezi după care urmăreşti indicaţiile din program.

 

Singura problemă ar putea fi lipsa adaptorului de la 44 la 40 de pini, dar se presupune că ai unul sau vei putea găsi de cumpărat.

 

http://www.shopmania.ro/q-ide-44-pin , mai precis http://www.edigital.ro/Alte_cabluri_ada ... irect_link .

post-14727-13982948676_thumb.jpg

post-14727-139829486768_thumb.jpg

post-14727-139829486768_thumb.jpg

post-14727-13982948677_thumb.jpg

Link spre comentariu
Vizitator sarpelevladut

prietene daca nu rezolvi , am u un hard disk pe ide de leptop[2,5] [20 gb] de vanzare la 30 lei + transp , fac orice fel de test vrei ,e 100/100 functional , astept raspuns

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări