Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Adrian Luben

Propunere obtinere licenta EAGLE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Recommended Posts

Sper sa nu supar pe nimeni prin cererea urmatoare: As zice sa punem mai multi "umar de la umar" (bani), sa stringa cineva banii(de ex. Vasile, fiindca e de incredere) si sa cumparam licenta unei variante de Eagle. Si astfel rezolvam toate problemele si cu dimensiunea cablajului, si cu erorile, etc... Astfel ne strangem mai multi, trimitem banii prin mandat lui Vasile, el ii starnge si cumparam o varianta de licenta (bineinteles daca e de acord Vasile (scutindu-l de taxe pe el)), si vom folosi licenta numai in scop personal si numai cei care au pus bani, si fara a o publica.

Astept si parerile voastre..

Ok pai am inteles ca Vasile nu are voie sa faca asa ceva asa ca daca e altcineva?

Guest Vasile

versiunea free o poti folosi la placi de 10/8 cm dar faza e ca desi vei avea o licenta full tot nu o sa poti deschide fisiere facute cu un soft piratat.

Guest dj_radu

cea mai convenabila licenta este cea de 125$ , Non-Profit License si care este limitata la 160x100 mm . cati dintre voi castiga 4-5 mil din proiectarea de pcb ca sa merite licenta ?

Este f buna ideea.. si sa o inregistram pe numele forumului.... :partyman: Ar fi ceva frumos dar nu stiu cat de realizabila este. Adica oare Eagle nu se conecteaza si el la net si serverul central sa vada ca sunt deschise un numar relativ mare de oameni care utilizeaza aceiasi cheie de Eagle etc ?Intreb si eu...Ce ma disprea pe mine si ma pune pe ganduri e ca poti lucra cu o licenta pirat dar cand ti-e lumea mai draga te lasa si iti apare mesajul de 2 lei.Este o strategie a lor sa faca asta sau ... dureaza pana cand se conecteaza la net, pana cand "vede" licenta pirat etc...

Guest dj_radu

incearca si tu alt soft "aranjat" care nu da erori de 2 lei :) , nu e mai simplu ?

ncearca si tu alt soft "aranjat" care nu da erori de 2 lei :) , nu e mai simplu ?

Aici din pacate nu am fost inteles prea bine sau nu m-am exprimat eu in ... cuvinte :rolleyes: Imi place EAGLE si il folosesc zilnic la servici unde am licenta NU da erori ... este cei drept cam ciudat cand dai copy cu cut :rolleyes: si mai sunt alte exemple dar dupa ce te obisnuiesti este de departe cel mai bun...cel putin pentru gustul meu. Este foarte bine facut, mic , elegant tot ce vrei.Sincer ador Eagle. La mesajul de 2 lei ma refeream la acel mesaj care iti spune ca ai copie ilegala....nu la erori.Am avut acasa o astfel de copie si m-am ars. Am pierdut munca de o saptamana....