Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

LCD Samsung posibil defect


mdll

Postări Recomandate

În principiu cablajele distruse se pot remedia. Depinde foarte mult în ce măsură au fost măcelărite. Am remediat câteva panel-uri după ce s-au intervenit asupra lor cu "scule nepotrivite" şi de către persoane care după părerea mea ar trebui să se limiteze la ce se pricep ele mai bine...(PL500, PY88...)

mai pot sa fac ceva cu televizorul acum?

1. Cumperi alt panel. 2. Mergi la un meşter care ştie ce face şi pe deasupra mai are şi cu ce, poate ai noroc. De curiozitate, pune şi tu o poză cu ce ai făcut acolo, să nu ne dăm cu presupusul. :da
Link spre comentariu
  • Răspunsuri 34
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Este foarte greu să îţi dai seama din pozele ataşate, calitatea lor este foarte proastă. Cel mai bine mergi la cineva priceput, care dispune de îndemânare şi scule. Cu siguranţă se poate remedia defectul chiar dacă ai "stricat" vreun traseu pe acolo. Însă va costa mai mult ca de obicei. Distanţa dintre panelul tău şi letconul meu este un pic cam mare... altfel îţi luam banii cu plăcere. :da Baftă !

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări