Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Eurocolor 5603 !!! Urgent :((


Vizitator Andrei.Hrubaru

Postări Recomandate

Vizitator Andrei.Hrubaru

Salut,Am si eu nevoie de o schema de la acest telelvizor pentru ca am probleme cu alimentarea :(, Va multumesc anticipat :prayer:

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Zile populare

Top autori în acest subiect

Vizitator Andrei.Hrubaru

omule habar nu am, nu e TV-ul meu, si inca nu l-am desfacut, dar nenea de la care l-am primit in grija mi-a zis sa-i refac alimentarea ...Ma gandesc ca modelul asta are doar un sasiu, nu ?

Link spre comentariu

da,te gindesti bine numai ca eu nu te pot ajuta in cazul asta.si sa nu cumva sa ai impresia ca prin modelul care l-ai spus ai oferi o groaza de informatii.de obicei cind ceri o schema te documentezi mai bine despre el.daca nu stii sasiul macar sa vezi cu ce integrate e facut ,altfel e greu de identificat.mai ales in cazul tv-urilor mai noi...toate bune

Link spre comentariu
Vizitator Andrei.Hrubaru

TV-urile chiar nu sunt domeniul meu, nici nu ma bag si nici nu am de gand sa ma bag, dar un prieten m-a rugat sa-l ajut. poze nu am cu ce face, dar o sa merg pe la el sa vad si eu despre ce e vorba, daca e neaprata nevoie. am crezut ca e ca la circuite integrate, fiecare model are un datacheet (o schema) si gata, dar se pare ca m-am inselat. maine ii fac o vizita !!!multumesc

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări