Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Problema cu o placa de baza veche.


Vizitator nokas

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 109
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

confirm cele spuse de colegu florin si mai este o problema uita de unde bureaza in momentul in care adaugi sau scoti hdd :jytuiyu deci eu am pus 2 hdd si ea a uitat de unde a butat de ce?daca am scos iar hdd adaugat tot nu a vrut pana in momentul in care l-am resetat din bios placa este asus p4x8 cu procesor de 2,6 intel

Link spre comentariu

Placa video pe AGP de 32 MB am eu.Referitor la chestia cu hardurile..... bateria de la bios cum se prezinta? Are ceva "vlaga" in ea sau nu se poate baza sistemul pe ea? Sau are prin setarile de bios optiunea de a boot-a de pe un oarecare mediu (hdd in cazul de fata) iar daca sunt mai multe hdd-uri se poate seta si ordinea de verificare a lor.

Link spre comentariu

deci pana la urma avem placa de baza pop_ady44 inlocuita cea de la emil care pare a fi nefunctionala si in plus este brend daca trebuie o reexpediez proprietaruluicu tot cu sursa primita si carcasa procesor de la cj nu mai retin si mesajul sa sters parca buytekplaca video riderinblack_tmramii 1giga riderinblack_tmhdd 80 pop_ady44hdd160 ceva mici probleme probabil transportu impropriu al postei romane :bataie oachycarcasa matrixucd rom pop_ady44sursa nicumicu47si daca astazi nu soseste dvd rw de la cine a promis poimaine adica joi il pun la posta conditia de pus la posta este ca vitoru proprietar sa imi dea o adresa de expediere mult respect celor care au donat

Link spre comentariu
Vizitator nokas

Buna ziua.Va multumesc mult tuturor pentru ajutor si va doresc tuturor toate cele bune. Sunt pur si simplu coplesit de faptul ca atatia oameni au contribuit la ajutorul meu. Pot spune cu certitudine ca nu voi uita toata viata mea acest gest de ajutor.Multumesc din nou tuturor.

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări