Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor
I.Dani83

Am nevoie de schema la Philips 21MK2760/L58R

Recommended Posts

si..???nu ai gasit pe net ca e MK2?sa stii ca e enervant sa sustii ca esti mare maestru in ale depanarii,dar in realitate sa te confrunti cu chestii banale la care sa nu le dai de capat.ma refer la faptul ca nu stii sa spui un sasiu,o telecomanda... :axe: credeam ca esti mai informat,dar se pare ca degeaba.cit despre explicatiile savante pe care le dai ,pot spune ca psf-ul il stiu cam toti.ti-am mai zis te bagi in seama uneori pur si simplu degeaba.multa bafta oricum

Ca sa te lamuresc si pe tine bai domn` Mircea .Mi-a zis cineva care are o oarecare experienta de 20 de ani in depanare si e bine vazut, ca am o logica buna in depanare dar nu stiu modelele de televizoare si sasiurile defel .La capitlolul asta recunosc ca sunt praf .Nu sunt in stare sa recunosc un sasiu de Tv, ce e cu el de unde e cina il fabrica nici daca imi sare in ochii! Nici nu am cum, nu am intalnit atate modele ca si voi .Poate o sa am ocazia asta , sau poate nu, nu asta e important dar din moment ce nu m-am confruntat cu atatea sute sau mii de modele de Tv-uri ca si voi nu trebuie sa pretindeti sa le cunosc. Sper ca m-am facut inteles si cine se simte...sa lase ironia deoparte !

bai....I.Dani83,imi pare rau deja ca ma obosesc sa-ti raspund.eu zic ca daca tot te-ai apucat de depanare sa o iei in serios. :goodman: daca nu esti in stare sa recunosti un sasiu nu te mai baga in seama.fa gradinarit sau altceva..pt. mine activitatea de service ,pe care o practic de citiva ani,e ceva ff serios si buna financiar :tonqe: momentan mi-am schimbat profilul,tot in electronica,dar cind te vad ce nebuneli poiti sa debitezi uneori ma apuca damblaua ..bai

bai....I.Dani83,imi pare rau deja ca ma obosesc sa-ti raspund.eu zic ca daca tot te-ai apucat de depanare sa o iei in serios. :goodman: daca nu esti in stare sa recunosti un sasiu nu te mai baga in seama.fa gradinarit sau altceva..

Daca nu am avut ocazia sa repar aceste sasiuri niciodata de unde dreq vrei sa le cunosc ? Crezi ca le visez noaptea ? Si Da incerc sa o iau in serios activitatea asta .Schema aceea de 60 de mega trimite-o prin posta .Pe mail nu merita sa o descarc !