Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Planet-CNC soft, drivere

Guest luxornet

Recommended Posts

Guest luxornet

Sunt interesat daca vreunul din voi foloseste controlerele si softul de la Planet-CNC. Ma interesa aceasta solutie de control CNC datorita controlerului lor USB; am vazut si la HI-END o clona a primei versiuni de controler si de aceea sper ca aceasta sa fie mai raspandita la noi.Multumesc.

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest luxornet

Multumesc de raspuns.Acesta e unul din lucrurile pe care nu le inteleg: softul este gratuit sau nu? L-am instalat si eu dar nu face nimic, probabil pentru ca nu are controlerul, de aceea nu am reusit sa-mi dau seama. De asemenea, nu stiu clar pentru ce este bun acest soft? Pentru un router/ pentru un strung, etc...Si nu in ultimul rand, il foloseste cineva de la noi?Multumesc.Controlerul tau pare mai ieftin decat la Hi-end; pretul este cu TVA? Emiti factura?

softul nu este gratuitsi trebuie sa cumperi si broadbandu ala drivere poti pune de care vreidegeaba cumperi softu ca nu merge , trebuie si firmware de la pic, dar parca e la libercat despre soft pot zice ca merita baniicand vor fi mai pline buzunarele mele o sa cumpar si eu :rade: dar pretu adunat cu soft si brandboardu ala mai bine iau un mach 3succes