Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

AEG ctv 5506 ast/vt

Recommended Posts

va salut prieteni am si eu o nelamurire referitoare la modelul asta de tv am schema lui insa nu asta ar fi dilema, dupa cateva componente pe care le-am schimbat si mai exact stv 9302a ma refer la baleajul pe verticala si la cativa condensotori,tot din jurul acestiu integrat sindromul este acelasi, si aici va atasez cateva poze exact asa cum arata pe ecran si in ansamblu, cer scuze de claritatea pozelor caz in care nu se observa clar, ii rog pe cei care s-au intalnit cu defectul asta sa imi transmita ce trebuie sa fac si le multumesc mult celor care au idee despre defect. cu respect marius.

post-24113-13982946965_thumb.jpg

post-24113-139829469653_thumb.jpg

post-24113-139829469656_thumb.jpg

post-24113-139829469659_thumb.jpg

post-24113-139829469663_thumb.jpg

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

multumesc pentru informatii dar ceva nu se leaga si eu sunt un pic de vina ca am specificat ca doar am schimbat stv-eul din baleaj dar am schimbat si condensatorii despre care spuneti iar tensiunile pe integrat apar ambele diferentialul de +-14v astea ar fi ok insa dupa cum ati vazut si in poze se deschide doar partea de sus a ecranului nu si jos cu toate ca alimentarile ar fi ok zic eu, de ce spun ca doar zic posibil sa imi fi avut o eroare sau ceva nu am masurat dar am sa mai verific si am sa revin. inca odata multumes celor care incearca sa ma ajute insa mai astept si alte pareri sau mai exact astept acea presoana care a trecut prin asa defect. cu respect marius