Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Alegere amplificator

Guest alexvaio

Recommended Posts

Guest alexvaio

Salutare!Vreau să îmi cumpăr un amplificator de 2x800W ( pe 4 ohmi). Ca și buget aș fi dispus să aloc până în jurul sumei de 2000 RON. Ce îmi recomandați? Nu mă pricep foarte bine(încă e la început de drum pasiunea aceasta pt mine). Sper să nu mai fie alt topic asemănător....Mulțumesc anticipat!

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest alexvaio

Bune intrebari ai pus! Neaparat NOU si vreau sa il folosesc pentru sateliti(full - range daca nu gresesc). Vreau sa sune bine si sa fie fiabila. Deci nu neaparat brand dar sa fie ok! Daca ar merita as putea sa urc si mai sus putin cu banii.Multumesc mult pentru dorinta de a ma ajuta!

Salut, mai strange bani si ia un XPA7000, MERITA

daca se decide sa dea acei bani mai bine se reorienteaza spre phonic xp3000.ofera putere ceva mai mare,este umpic mai ieftin,este extrem de fiabil si suna bine si merge si pe 2ohmi.nici xpa-ul nu e rau,insa e cam scump ptr ce ofera.in caz contrar ca nu dispune de atatia bani se poate reorienta catre un xp2000.
Guest alexvaio

Vă salut! Mulțumesc mult pentru răspunsuri. M-aș orienta mai degrabă către Phonic XP 2000. Mai am de gând să fac și alte investiții. Mulțumesc încă o dată pentru dorința de a mă ajuta! În aproximativ o lună vreau să îl achiziționez. Am să revin cu prime impresii, indiferent dacă voi alege acest model sau altul!Numai bine!

Guest alexvaio

Ce părere aveți de un amplificator PLAQUE(sper că am scris bine) second-hand la puterea la care am eu nevoie(400W pe 8 ohmi)? Nu reușesc să găsesc modelul pe internet nici cum. Îl pot achiziționa la 260 Euro și îl pot și testa.

Ce părere aveți de un amplificator PLAQUE(sper că am scris bine) second-hand la puterea la care am eu nevoie(400W pe 8 ohmi)? Nu reușesc să găsesc modelul pe internet nici cum. Îl pot achiziționa la 260 Euro și îl pot și testa.

un link ceva catre o poza?eu nu am auzit in viata mea de firma asta :nas: