Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

Adaptare Usb la radio casetofon original vw


Vizitator Marmonu

Postări Recomandate

Vizitator Marmonu

Salut, am gasit acest filmulet pe net in care timpul prezinda radio cass-ul lui cu usb atasat la tape.

Stie cineva cum se face modificarea asta ?

Din cate imi dau eu seama a folosit un transmitator fm si atunci cand comuta pe tape cass-ul ii citeste fisierele mp3 pe care le are pe stick.

Atasez aici si link-ul cu filmuletul.

 

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 7
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Vizitator Marmonu

Lary, asta ce l-am aratat eu nu e facut de mine, am spus ca as vrea sa fac si eu la fel si ma intereseaza daca a mai facut cineva asa ceva si ce modificari trebuiesc aduse cass-ului. Daca ai vrea sa-mi povestesti cum ai reusit sa faci tu ar fi perfect. :) Bafta`

Link spre comentariu

Lary, asta ce l-am aratat eu nu e facut de mine, am spus ca as vrea sa fac si eu la fel si ma intereseaza daca a mai facut cineva asa ceva si ce modificari trebuiesc aduse cass-ului. Daca ai vrea sa-mi povestesti cum ai reusit sa faci tu ar fi perfect. :) Bafta`

Iti voi povesti cum sa il realizezi maine, acum sunt obosit de la munca si dorm pe mine :jytuiyu
Link spre comentariu
  • 3 luni mai târziu...
  • 2 ani mai târziu...
Vizitator ichimcornel

Ai mai facut treaba asta? Miercuri imi ajunge si mie un decodor mp3 si vreau sa ma apuc. Eu vreau sa scot afara mecanismul cu caseta si sa pastrez functionale butoanele casetofonului. Daca are careva informatii sau poze,ar fii bine primite.

Multumesc!

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări