Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
traianpop

DTV2

Recommended Posts

Cum se poate schimba numele programelor la Dual(Schneider),sasiu DTV2?In lista apar doar numele a unor prog. nemtesti,si nuu le pot modifica.

Cum se poate schimba numele programelor la Dual(Schneider),sasiu DTV2?In lista apar doar numele a unor prog. nemtesti,si nuu le pot modifica.

Din telecomanda . . . daca iti mananci un pic unghile incercand o sa reusesti ! Bafta .

,,,eu ma gandeam ca se poate mai simplu...cu bucatele de hartie,lipite pe ecran...sau cu adaugarea a doua-trei spire pe trafo linii...

hihihihhi , fain raspunsul dani, zi tu daca stii cum se face , ca sincer nu e asa simplu , eu am reusit odata dar nu mai tin minte cum... daca imi amintesc o sa spun aici cum se face

Daca este cum imi aduc eu aminte secventa este asa:se apasa MENU Se coboara la PROGRAM se trece in fereastra din dreapta se coboara la NAME cu VOL+ se trece in dreapta si numele vechi isi va schimba culoarea iar sub primul caracter va aparea o liniuta caracterul sau cifra aleasa se aleg cu p+ sau p- cu vol+ se trece la urmatorul dupa ce ai trecut prin toata caracterele numelui inclusi blancuri numele scris se va face verde se valideaza cu OK este posibil sa gresesc si segventa sa fie pt. TV9

hihihihhi , fain raspunsul dani, zi tu daca stii cum se face , ca sincer nu e asa simplu , eu am reusit odata dar nu mai tin minte cum... daca imi amintesc o sa spun aici cum se face

Sti ca punctul de vedere al psiohologilor e ca uitam lucrurile care nu sunt esentiale pentru noi .Deci daca luam in considerare ce spun ei, sincer tre sa fi idiot sa ti minte cum se face treaba asta pe de rost fara ca sa-l faci de foarte multe ori pana se transforma intr-o rutina .Cea mai buna metoda ramane: rabdare si ..tutun, nicidecum ingeniozitate sau ceva de genu asta .

penibil raspuns , scuze ca iti spun dar asta e adevarul .repet , poate nu ai inteles rostul unui forum : nu esti obligat sa raspunzi la orice , raspunzi numai la ceea ce cunosti si poti ajuta

Nu tre' sa iti ceri scuze daca consideri ca raspunsul meu e penibil. E parerea ta...nu toti oameni pot gandi la fel .Cred ca esti unul din mesterii care fac apel la memorie de multe ori si cand nu isi amintesc ceva neimportant cred ca au o problema si se impacineteaza. Eu nu .Nu consider ca tre sa ti minte tot .Mai important e sa sti si sa ai unde sa cauti. Si daca nu ai informatii recurgi la rabdare si insistenta .Daca ti se pare penibil asta .Ata e tot ce pot eu, sa fiu penibil in cazul asta . Sory ...

tu ai citit ce ai scris pana acum ?

hai sa iti amintesc eu ca asa poate intelegi :

1. Din telecomanda . . . daca iti mananci un pic unghile incercand o sa reusesti

acest raspuns al tau nu este un raspuns, este un comentariu aiurea prin care nu spui nimic si de care ne putem lipsi

2. Cea mai buna metoda ramane: rabdare si ..tutun, nicidecum ingeniozitate sau ceva de genu asta

din nou nu ai dat nici un raspuns la problema , daca tu fumezi cand nu ai idei, atunci o sa ai probleme cu plamanii

3. Cred ca esti unul din mesterii care fac apel la memorie de multe ori si cand nu isi amintesc ceva neimportant cred ca au o problema si se impacineteaza. Eu nu

asta referitor la mine ... mai pui de Freud , te-ai apucat de psihanaliza din lipsa de ocupatie ? limiteaza-te la raspunsuri legate de ceea ce te pricepi , restul abtine-te sau viziteaza asta : http://www.elforum.info/viewforum.php?f=40

MAMa ce drakos esti ! Nu credeam ca te poti supara atata .Te rog inceteaza .Eu o sa fac pasul asta . By . Scuze daca am fost eu intrigantul .Nu am vrut :( .

ce tupeu are copilul asta, incredibil...repara de 6 luni televizoare si cu toate astea de cand a intrat aici a inceput sa faca pe desteptul cu toti , sa-i critice , sa le dovedeasca cum este el superior si asa mai departe in loc sa taca dupa ce s-a dat in spectacol la acest topic , ma face drakos si vrea sa aiba si ultimul cuvant , cerandu-mi mie sa ma potolesc cat timp o sa moderez eu acest forum, nu accept raspunsuri in bataie de joc la intrebari pertinente , sa fie clar cine stie raspunde, cine nu , nu

ce tupeu are copilul asta, incredibil...repara de 6 luni televizoare si cu toate astea de cand a intrat aici a inceput sa faca pe desteptul cu toti , sa-i critice , sa le dovedeasca cum este el superior si asa mai departe

Vad ca ti neaparat sa aduci aminte tuturor cu orice ocazie cat sunt de tanar si neexperimentat in domeniul asta .Te simti amenintat de mine ?.O sa incetez eu primu ..continua tu cu tavaleala doar esti moderator ai dreptu` nu ? END . . .