Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

renault clio 2000 1.9tdi IMMO

doru700

Recommended Posts

• Replies 11
  • Created
  • Last Reply

salut ,cum se poate scoate functia immo la un renaul clio 2000 1.9tdi .nu mai recunoaste cipul ,ledul clipeste in permanenta mai repede decat de obicei

Ce ecu e ? Delphi DDCR, Bosch 15, uita-te si vezi ce scrie pe el, la modelele astea de clio e destul de simplu, iti trebuie decit scule si experienta, adica nu mare lucru.

salut ,cum se poate scoate functia immo la un renaul clio 2000 1.9tdi .nu mai recunoaste cipul ,ledul clipeste in permanenta mai repede decat de obicei

Ce ecu e ? Delphi DDCR, Bosch 15, uita-te si vezi ce scrie pe el, la modelele astea de clio e destul de simplu, iti trebuie decit scule si experienta, adica nu mare lucru.
nu am mai facut asa ceva ,acum nu sunt langa masina dar s-a uitat si scrie LUCAS made in UK practic nu stiu unde este ECU dar a zis ca este o cutie langa motor .am scule de citit memorii ,decodez cassuri auto .va multumesc

Da este Delphi Lucas DDCR, e simplu de rezolvat. Practic ai scule dar experienta zero in domeniul auto electronicii, daca te bagi in treaba asta ar trebui sa ai si o alta masina cu care sa umbli pina o faci pe asta. Prima data e mai greu, e un pic de munca si experimentat. Si daca nu iti iese sa ai o varianta de rezerva, cineva care sa stie si sa stea cu ochii pe tine si sa te corecteze daca faci ceva gresit.

Da este Delphi Lucas DDCR, e simplu de rezolvat. Practic ai scule dar experienta zero in domeniul auto electronicii, daca te bagi in treaba asta ar trebui sa ai si o alta masina cu care sa umbli pina o faci pe asta. Prima data e mai greu, e un pic de munca si experimentat. Si daca nu iti iese sa ai o varianta de rezerva, cineva care sa stie si sa stea cu ochii pe tine si sa te corecteze daca faci ceva gresit.

totusi ami puteti explica cam ce este de facut (am si putina experienta in domeniul auto)nu mi-as face probleme

totusi ami puteti explica cam ce este de facut (am si putina experienta in domeniul auto)nu mi-as face probleme
Nu prea pot explica in cuvinte, stii si tu, cine stie face, cine nu explica la altii...Sint forumuri unde iti explica cu poze, ca trebuie taiat cu bomfaierul sau alte scule ascutite, sa scoti o memorie din el etc.etc. Greu cu cuvintele la ingineri, daca le aveam cu povestile ma faceam profesor sau macar politician !
  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.Terms of Use si Guidelines