Jump to content
ELFORUM - Forumul Electronistilor
Sign in to follow this  
Tavi

sondaj de opinie - Depanatorul

Recommended Posts

un mic sondaj de opinie :1. ce v-ati dori sa apara in urmatoarele numele ale revistei ?-- meniuri service-- defecte-- articole explicative despre anumite blocuri functionale din tv-- anumite marci si sasie care au fost tratate mai putin in numerele anterioare ( exemple )-- .......... orice alta idee aveti2. considerati ca este necesar sa fie anumite scheme in cadrul revistei ?3. considerati ca aparitia unui numar la cateva luni , care sa cuprinda mai multa informatie , este mai utila decat aparitia lunara a unor numere in formatul initial de 24 pagini ?4. considerati ca este mai bine sa va abonati, sau e mai comod sa o cumparati de la magazinele care aduc revista ( din pacate destul de putine , majoritatea in bucuresti )deocamdata urmatorul numar va fi axat pe familia de sasie turcesti extrem de raspandite la noi in tara : 11AK ...astept orice sugestie, critica, etcPaste fericit tuturor :smt031

mie personal mi-a placut foarte mult ultimul numar.ff. bine structurat

parerea mea ca ar fi f. bine daca apare o data la 3 luni cu referire la anumite marci(ex:beko,11ak,etc) in care sa fie descrise meniurile service si bineinteles defecte specifice.

scheme in reviste?nu cred ca ajuta prea mult. ( de acord )

revista face toti banii .eu sint abonat si e mult mai convenabil ,asta pt ca ma scuteste de un efort.deci in concluzie ,spor in continuare :supz:

sarbatori cu bine

Mircea

Ultimul numar este excelent! :supz: Dar daca e sa te gandesti ca revista se cheama DEPANATORUL am putea aduga multe din ideile propuse de Tavi.

Eu as mai veni cu o ideie.Santem acum dotati aproape ,daca nu chiar toti, cu calculatoare.Sa apara odata cu revista si un CD care sa contina exemple de scheme(sasie) sau alte informatii mai "'stufoase" dar uneori f. utile. pe un astfel de suport facute in format PDF sau DJVU. S-ar putea relua editarea (copierea) vechilor numere ale revistei pe un astfel de format electronic.Nu toti suntem cunoscatori ai limbii engleze(mai ales astia mai "vechi"" - mai e putin si intram in UE , sunt de acord ca nu stiu toti limba engleza , dar ar fi pacat sa pierdem spatiu unde putem oferi informatie , cu un dictionar explicativ - fiecare poate daca vrea sa invete cativa termeni din limba engleza folositi in depanare - insa daca ne permite spatiul, vom face cateva pagini cu cele mai utlizate abrevieri folosite in manualele service ) si de aceea, un dictionar explicativ a unor termeni si a unor prescurtari n-ar strica.

Grig

edit by TARA _>

Daca sunteti abonati la revista si exista numere vechi care nu mai exista in stoc , va lipsesc sau le-ati pierdut , imi spuneti si vi le trimit scanate in mail

De asemenea daca sunteti abonati la revista , pot sa va fac o oferta avantajoasa pentru setul complet de scheme pe suport dvd , unde gasiti nu numai manuale service dar si extrem de multe alte informatii structurate frumos si foarte usor de gasit si folosit

Din pacate sunt inca foarte muti depanatori fara .... computer , ca sa nu mai vorbim de cei fara acces la net ...asta este ...

Ma ierti ca nu apreciez deloc stilul de raspuns la propunerile facute.

Seamana a corectura pe un caiet de teze la scoala.Arata mai mult a punere la punct decat ab apreciere la propunerile facute.

Din anumite motive nu mai am decat cateva numere din revista. Se poate sti ce numere se mai afla in stoc?Cat ar costa copiile lor pe suport electronic -CD , DVD -.M-ar interesa mai mult sub aceasta forma.

Pentru viitor as vrea sa primesc revista tot prin mandat postal sau daca costul nu este prea mare chir prin ProriPost.

Referitor la dvd cu scheme, fa o oferta de pret si poate mai vorbim.

Adresa mea de mail este [email protected] iar pt. revista adresa este

Grigore nastase str. Brosteni bl. N8A ap.12 BUZAU jud.Buzau

Cu stima Grig

daca urmareai cat de cat ce am scris eu pana acum ai fi observat ca eu asa procedez ca sa nu lungim un topic cu citate din replay-uri si comentarii in alt reply ( tot ce scriu scriu cu albastru ) - in nici un caz nu procedez asa ca sa fac pe profesorul care corecteaza

in alta ordine de idei, numerele care sunt pe stoc se afla pe ultima coperta a revistei nou aparute - ceea ce nu se afla in stoc , eu pot trimite prin mail abonatilor care figureaza in baza de date a domnului Badila - revista nu este a mea , deci astea sunt regulile impuse de dansul - trimiterea prin mail a numerelor lipsa la abonati este o actiune gratuita si voluntara a mea .

daca sunteti deja abonat , veti primi revista si in viitor fara probleme

daca nu sunteti si doriti sa fiti , ii trimit eu dansului adresa dv si 100% veti fi trecut in baza de date si veti primi pe viitor revista prin posta normala cu ramburs ( taxele postale fiind incluse in pretul revistei pentru abonati )

in ceea ce priveste schemele si manualele service, studiati listele puse de mine aici, si dupa ce va hotarati ce anume doriti, discutam concret pe privat sau pe mail [email protected]

Sarbatori fericite

Adevarat ca a inviatsi penru toti:SARBATORI FERICITE Tavi nu am nimic impotriva cometariilor.Dar ca semn de curtuoazie fata de cel ce a scris, aduga cometariile la sfarsitul textului si semneaza-le. O sa te rog sa ma scuzi ca in cele ce am sris m-am adresat la pertu.Daca, consideri ca este deplasat, te rog sa-mi spui si nu se va mai intampla.Penru scheme si numerele de revista o sa-ti scriu pe mail. Cu stima Grig

pai asa si trebuie, chiar nu imi place sa mi se vorbeasca cu dv , prefer simplu : tu, tavi, etc :tonqe: mama cat am mancat ... :partyman: :happy1:

Cat mai multa informatie.Ideea cu prezentarea sasielor din aceeasi familie este buna.Revista poate fi insotita de un CD cu schemele prezentate, binuri de memorie unde este cazul, chiar si revista in format pdf sau jpg, totul la un pret care sa nu indeparteze depanatorii. Daca pretul urca prea mult, CD-ul poate fi facut odata la 3-5 numere cu schemele, datele prezentate anterior in revista. Cred ca este mai bine sa ne abonam, ca dl. Badila sa stie pe ce se bazeaza.

revista in format pdf nu se va face , nu exista interesul sa circule pe net si doar eu o am in acest format in afara de dl Badila va repet, numerele vechi care nu le aveti , le puteti face rost de la mine gratuit prin mail daca sunteti abonat iar cine vrea sa piarda timpul sa scaneze 120 de pagini, e treaba lui cat priveste cd sau dvd cu scheme atasat la revista , mai vedem pe viitor , oricum le puteti avea ieftin de la mine oricand sau daca aveti nevoie de o schema urgent , stiti ca va trimit daca imi scrieti gata, de maine back to work :rock:

O sugestie, ar fi bine sa apara in revista si articole despre depanarea monitoarelor CRT si TFT care au inceput sa fie in parcul de dapanare intr-un numar aproape comparabil cu cel al televizoarelor

eu personal nu ma ocup cu monitoare , deci in ceea ce ma privste nu pot promite ca se va face asa ceva , dar astept de la oricine articole pe aceasta tema , daca se strang articole interesante care sa alcatuiasca o revista discutam concret si acest aspect deocamdata revista se va baza exclusiv pe depanarea tv

1. ce v-ati dori sa apara in urmatoarele numere ale revistei ?Raspuns:-- meniuri service-- defecte-- articole explicative despre anumite blocuri functionale din tv

ce blocuri anume te intereseaza ? te pot indruma unde si ce anume sa studiezi singur daca ai timp numarul viitor va cuprinde atat meniuri service full cat si defecte

Ma scuzati ca intervin si eu cu intrebare retorica..... Vreau sa intreb si eu ca o revista de reparatii telefoane inca nu s-a gandit nimeni sa scoata ,tot asa;diferite schema ,blocuri functionale,defecte frecvente.....? pentru diferite tipuri de telefoane,s-au sa se includa in aceasta revista Depanatorul,o rubrica cu aceasta idee,pentru inceput 2,3 pagini... Si eu sunt abonat la aceasta revista aproape de cand a aparut.....

repet, daca cine se ocupa cu asa ceva poate sa scrie ceva articole bine documentate , se poate, sigur - orice idee este buna , eu personal nu ma ocup decat de tv si deci nu pot scrie ceva doar ca sa scriu