Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

TVC IVORY 21 PAL


Vizitator gavmihai

Postări Recomandate

Vizitator gavmihai

Buna ziua!tvc ivory 21 palMicroprocesor M61260Procesor jungla M37160M8Memorie 24LC08BAs dori si eu un dump pt. programarea memoriei si un menu service.Ma poate ajuta cineva?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 9
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 2 ani mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...
Vizitator shot_2hell

Salutare , am si eu o rugaminte , nu gasesc schema pentru microprocesorul acestui televizor. Daca are cineva aceasta schema , va rog frumos sa mi-o da-ti si mie sau macar explicat-mi urmatorul sindrom al acestui televizor:

Microprocesorul M61260 este alimentat , primeste comanda de la telecomanda dar nu scoate impuls de comanda pentru driverul de linii. Este defect microprocesorul? Sau are o conditionare care nu este indeplinita.

Daca este cumva mai mult de scris sau sunt date mai mari care nu pot fi trimise pe forum , puteti folosi urmatoarea adresa de e-mail : [email protected] ( acelasi este si pentru Yahoo! Messenger.

Link spre comentariu
  • 1 an mai târziu...
Vizitator proiect_ac

buna ziua,ma poate ajuta cineva cu valorile implicite din meniul de service, s-a jucat cineva prin el si a modificat niste valori nu stiu exact care, in consecinta am nevoie de toate valorile...multumesc

Link spre comentariu
  • 8 luni mai târziu...

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări