Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

cerere de scheme si manual service

Recommended Posts

am facut putina curatentie prin niste topicuri, si pun aici cateva cereri de scheme care le-am gasit pe acolo :1. Ma intereseaza schema la un amplificator Technics SU-V570EB-KMultumesc anticipat! ( Byk )2. am un amplituner Grundig R1000 adusa din Olanda si am avut niste prob. cu ea.Ai cumva schema pt. ea??? ( MCL2k6 )3. Ai cumva schema la hitachi HA-5300? ( ph3e4r )4. pt casio tv-410c ai service manual sau schema electrica ? ( rzw )5. Este un Philips de 42", model: 42 PF 9946-12 care are monitorul (modulele de comanda si ecranul) SAMSUNG model:PDP S42SD-YD05, iar tunerul (jungla sunetul procesorul) sunt de la PHILIPS ( hombrero )

• 3 weeks later...
  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest emylianm

buna ideea!Am si eu TV JVC AV-32WP2EN si are ceva probleme ,daca are cineva manual service sau ma poate ajuta cu ceva idei....mercic.

Guest emylianm

te ajut eu cu niste idei daca vrei.una din ele ar fi sa spui ce probleme ai la el :yawinkle:

functioneaza cateva secunde cu imagine normala apoi se aude in dif un pocnet si dispare sunetul in acelasi timp se ingusteaza si imaginea pe orizontal si numai lucreaza telecomanda,apoi revine cateva secunde si tot asa...in loc de teletext apare o clona a imaginii canalului respectiv ...
Guest emylianm

sasiu MB , are 9M manualul service

cum ajung in posesia acestui manual service?eventual unde gasesc telecomanda originala < momentan folosesc 1841 si o telecomanda universala,MELICONI GUM BODY digital 4, cod .161.multumesc !