Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Probleme cu un LCD Beko model BKL-19LW-C60B

Guest electronistul88

Recommended Posts

Guest electronistul88

Salut! Am sa postez aici problema pe care o am cu un televizor beko.Nu am niciun fel de cunostinte electronice, ca sa stiti din start.(sau foarte vage).De ceva timp, dupa aprindere, la cateva secunde, (max 10-15) televizorul se stinge.Dupa ce repet aprindere de foarte multe ori , la un momendat televizorul nu se mai stinge , ruleaza normal.Perioada in care rula normal dupa aprindere este din ce in ce mai mica .( la inceputul problemelor era de pana la 10-12 ore, acum este la doar doua ore aproximativ, in functie de cat sta in repaus , adica stins ;cu cat sta mai mult stins , apare o usoara crestere a perioadei de rulare normala)Vreau sa stiu de la voi daca este o problema de ordin fizic pe care o are acest televizor sau una de soft , sau ceva de genu .Urmeaza sa trec si pe la un service in viitorul apropiat , dar mai intai as vrea sa fiu la curent cu ce probleme are . Astept mai intai raspunsurile voastre.

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

• 5 months later...