Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Parere

Guest AndreiPio

Recommended Posts

Guest AndreiPio

Salut am un Nokia 6303 si vreau sa stiu daca pot face ceva sa restrictionez apelurile cu numar privat[necunoscut]sa nu mai fiu sunat de respectivul cu numarul privat!..multumesc!

• Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

din pacate nu este posibil, numai telefoanele ce folosesc platforma symbian pot face treaba asta. daca te suna cu necunoscut poti face o lista cu numerele din memorie la care setezi o melodie pt apel iar pt restul folosesti un ton de apel "mut" adica o inregistrare fara sunete. si speri ca pana la urma se va plictisii.

Guest AndreiPio

Iti multumesc foarte mult sper ca voi scapa..de aceste apeluri nenorocite ce ma streseaza de cateva luni bune..voi incerca sa fac cum imi spui tu sau sa imi schimb numarul:))..!multumesc mult!

si pe mine ma stresa un dobitoc lunile trecute insa cred ca din gresala m-a apelat fara sa mai activeze "nr secret" si m-am razbunat si eu cum am putut, cu anunturi imobiliare... ma rog, pana la urma s-a plictisit se pare. e destul de nasol ce patesti si daca zici ca te streseaza de cateva luni... deja e prea de tot, din pacate nu exista nici o solutie decat achizitionarea unui telefon performant. mult noroc.

Guest AndreiPio

Sper sa se termine totul si sa il gasesc si eu pe respectivul..:))..e chiar stresant se intampla si de 10 ori pe zi sa sune cateodata..azi de exemplu nu am fost sunat:))

din pacate nu este posibil, numai telefoanele ce folosesc platforma symbian pot face treaba asta. daca te suna cu necunoscut poti face o lista cu numerele din memorie la care setezi o melodie pt apel iar pt restul folosesti un ton de apel "mut" adica o inregistrare fara sunete. si speri ca pana la urma se va plictisii.

te rog explica mai pe larg cum se face pentru telefoanele cu symbiandeci, eu fac o lista de contacte care sa stabilesc un sunet de apel si la restul ii setez un ton de apel «mut»?si daca ma suna unul fara numar privat care nu e in agenda ce se intampla?eu vreau sa nu fiu sunat de numere ascunse.

varianta cu sunet de apel "mut" este pt varianta telefoanelor ce au in meniu setarea melodiei de apel pt un anumit grup de persoane. la varianta telefoanelor cu symbian e mult mai simplu, exista soft paraca black list se numeste in care poti baga anumite numere sau chiar cele cu nr privat si poti seta sa le ejecteze direct, nici nu te mai anunta ca a incercat sa te sune. chiar acum ma uitam pe net dupa un galaxy mini :da