Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Televizor PHILIPS 21PT1967/58

Guest ottomanu82

Recommended Posts

Guest ottomanu82

Am si eu o problema sa zic asa .... sper sa ma puteti ajuta....... :nas: acum cateva zile am dat drumu la televizor si in 5 minute in camera nu mai puteam sa stau din cauza unui miros de ars greu ....am "controlat" toata aparatura....pana am ajuns la TV, care era si cauza ....am decis sa il opresc si a doua zi am mers cu el la un "PROFESIONIST" (am zis sa nu il stric mai tare) .....in sfarsit profesionistu a zis k totul este in ordine si k nu am motive intemeiate sa ma ingrijorez si k nu e de la el miosul :nebunrau: am ajuns akasa l-am lasat vre-o doua zile k am uitat de el (montand un alt televizor in camera) :da akum dupa ce l-am montat acelas miros grav ....... si nu stiu de ce ....o fi pe duka :aut: sau il duk eu :sparge: Sper sa ma puteti ajuta MULTUMESC ANTICIPAT

• Replies 9
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

da functioneaza, si "profesionistu" l-a desfacut! dar cum am spus nu a zis nimik k ar fi ineregula!:(:(:((:

O fi fost racit ,,meseriasul ,, :da - sa lasam gluma la o parte - a fost folosit in mediu umed (bucatarie,etc.) ?? > trebuie verificat amanuntit !(am gasit la un philips condesatorul pus pe filtrul de retea topit -filtru care era montat pe placa separata alaturi de intrerupatorul de retea !

In general mirosul ar trebui sa fie din traful linii daca e miros de bachelita.Dar atunci ar cam trebui sa se vada strapungerea.Imaginea este perfect clara?si focalizata bine?Are cumva praf mult in el?daca da incearca sa il aspiri bine cu mare grija sa nu strici ceva.Nu cumva sa fie praf pe ,ceva rezistenta care merge mai calda .