Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

probleme cu semnalu


Vizitator sardu

Postări Recomandate

Am cumparat de curand un teren la munte si pana nu demult era semnal ful la toate retelele dar dupa o furtuna nu mai am semnal decat in curte langa un stalp si acolo slab .Daca ma urc pe stalp am semnal destul de bun .Cum as putea sa fac sa am semnal si la casa nu dealta dar daca se intampla ceva nu poti sa chemi nici un ajutor.Am un impiant fotovoltaic de vreo 10 ani care i-mi asigura energia electrica necesara si as putea sa trag curent si pana la stalp ca nu e departe

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 2
  • Creat
  • Ultimul Răspuns
  • 1 lună mai târziu...

un repeater nu este chiar asa de scump, este in jur de 600 RON, unul mic gen signal-80, alta alternativa ar fi de la orange *(presupun ca exista si la vodafone asa ceva) flybox, un router/gateway telefon care pe o parte are un port GSM si pe cealalta router wlan si si mai important un port pentru telefoane analogice (a se citi: se cumpara orice telefon cu sau fara fir de pe piata si se pot efectua cu el apeluri prin abonamentul GSM din router).La a doua solutie trebuie musai acel router care se obtine doar cu abonament....deci tot se ajunge la diverse costuri in plus:avantaj:are si router pentru acces la internetdezavantaj:se poate folosi doar o singura cartela pentru primit si efectuat apeluri.

Link spre comentariu

Arhivat

Acest subiect este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.




×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări