Sari la conținut
ELFORUM - Forumul electronistilor

placa video


philips

Postări Recomandate

Salut , de vreo 7 zile am cumparat o placa video asus gt 440 1gb ram , ddr5 , 128 biti. Problema este urmatoarea: cand intru in joc ( de exemplu nfs hot pursuit) face un zgomot ciudat, sunt momente in joc cand nu face, dar cand merge masina tot timpu face. Cand ies din joc nu mai face defel. Ce probleme are? sa o returnez la garantie?

Link spre comentariu
  • Răspunsuri 6
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

cam ciudata chestea,,,,,,,,sigur e din placa video? sau face figuri altceva pe la tine prin unitate, care e pura coincidenta. ceva releu pe placa video inca eu nu am auzit......colegul de mai sus a zis bine, cand se incinge placa video se "tureaza" ventilatorul de pe placa video....e corect.....buna idee sa opresti ventilatorul de pe placa video.... :ras:

Link spre comentariu
  • 4 săptămâni mai târziu...
Vizitator mokus

Salut.Am si eu o intrebare,sper ca am nimerit topicul.Am un laptop IBM r40 cu placa video ati radeon 7500 si am vrut sa conectez la televizor ca sa vad pe ecran ce i pe monitor.am setat ce trebuie adica monitor 1 si 2,dar cand conectez ,pe tv se vede doar cei backroundul de pe laptop,nici cursor nici meniu nici icoane.ce ar trebui sa mai setez si unde?

Link spre comentariu

Salut.Am si eu o intrebare,sper ca am nimerit topicul.Am un laptop IBM r40 cu placa video ati radeon 7500 si am vrut sa conectez la televizor ca sa vad pe ecran ce i pe monitor.am setat ce trebuie adica monitor 1 si 2,dar cand conectez ,pe tv se vede doar cei backroundul de pe laptop,nici cursor nici meniu nici icoane.ce ar trebui sa mai setez si unde?

Ai doua optiuni clone si dualview, tu ai ales dualview merge sa vezi si pe tv daca efectiv tragi imaginea (bs player, browser, winamp) minimalizata spre dreapta monitorului de la laptop, ca sa se vada toate icoanele trebuie setat pe clone si atunci ce vezi pe monitor vei vedea si pe tv.

 

Posted Image

Link spre comentariu

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum



×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Am plasat cookie-uri pe dispozitivul tău pentru a îmbunătății navigarea pe acest site. Poți modifica setările cookie, altfel considerăm că ești de acord să continui.Termeni de Utilizare si Ghidări