Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

nu buteaza de pe hdd

ciresel27

Recommended Posts

• Replies 18
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mda..acum sunt sigur 100% ca problema e de la sloturile de ram. spun asta pt ca am probat cu 4 placute de ram diferite(ram care s de 400mhz,exact cat cere producatorul placii de baza) si am aceleasi erori si anume:pe oricare din 2 sloturi daca pun ram(oricare din cele 4 pe care le am) .mi apare eroarea de mai sus pe ecran albastru.daca pun pe oricare din celelalte 2 sloturi ram,calc nu buteaza deloc hdd-practic nu si termina de facut chekingul de bios(de asta aparea liniuta aia sus)problema se pune acum :este vreun controler ceva care gestioneaza acele 4 sloturi de ram?tare ma tem ca trebuie sa arunci placa..Multumesc tutror celor care m au ajutat in acesta problema...este extraordinar sa vrei sa te implici chiar si cu un sfat in problema unui necunoscut!

Guest mvandrei

Nu te mai chinui, ai BADuri pe HDD.Te pot ajuta daca esti din Bucuresti, vii cu HDDul, il lasi 24-72 ore depinde cat de mult e afectat si ti-l repar :).Daca nu vrei la mine sau nu esti din Bucuresti, mergi la orice service IT si spune-le ca ai BADuri pe HDD si nu mai intra in windows.