Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

depanare tv hyundai

Guest 48ncj

Recommended Posts

• Replies 6
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Multumesc pentru informatii Nu sunt incepator si repar televizoare si diverse aparate de peste 30 de ani . am vrut sa stiu o parere rapida acum in clipa aceasta cand sunt la masuratori . Multumesc meseriasului care m-a indrumat spre alimentare.Asa si a fost. In rest ...... am frecventmetru de pana la 400 Mht. un osciloscop si multe aparate de masura.Dar important e sa mergi direct fara prea multe masuratori si de aceea am cerut un sfat . Daca s-a suparat cineva ,imi cer scuze .Poti avea mii de aparate daca nu sti unde sa masori dar nici sa masori toate etajele unui aparat Nu am alte date la tv si nici schema.Principiul de functionare e acelasi pentru orice aparat ,depinde de scop.ETC....Sper ca nu supar pe nimeni si ca putem schimba multe idei. Un raspuns negativ m-ar descuraja total. Cu multumiri

rau daca aveti 30 de ani de reparatii,,,,,acolo aveti un procesor,,,,o memorie,,,,,, o jungla.... si multe alte chestii care sunt importante, daca erati un pic mai insistent pe placa gaseati si o denumire de sasiu,,,,,spor la treaba.