Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

am probleme cu un amplicicator

Guest flocaneata

Recommended Posts

Guest flocaneata

am probleme cu un amplificator sau ars finali asta o stiu sigur are doua randuri de finali 4 mai mari si 4 mai mici sau ars cei mici si m-am apucat sa ii scot i-am scos si acuma vad ca stie pe ei IRF640problema e ca 2 sunt IRF640A si ceilalti 2 sunt IRF640B e eu nu m-am uitat care cum vine si acum nu stiu cum sa ii pun inapoi unde sa pun cu A si unde sa pun cu B ARE CEVA DACA II PUN PE TOTI CU B SAU CU A SI DACA NU ARE PE CARE AR TREBI SA IL FOLOSESC PE A SAU BAM VAZUT DIN DATASHET CA SUNT DESTUL DE DIFERITI PENTRU O SINGURA LITERA ASA CA VA ROG SA MA AJUTATI

• Replies 8
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Guest flocaneata

CHIAR NU MO POATE AJUTA NIMENI VREAU SA STIU CARE E DIFERENTA DINTRE IRF640A SI IRF640B SI DACA POT PUNE DECAT UN SINGUR MODEL PE PLACA PT CA NU MAI STIU CARE CUM SI UNDE VENEA...VA ROG AJUTOR

Guest flocaneata

M-IAM DAT SEAMA CA EU NU AM CE CAUTA ACOLO SI CA DACA VREAU UN RASPUNS MAI BUN AR TREBUI SA MA LIMITEZ IN FUNCTIE DE CUNOSTINTELE MELE ,,ASA CA PENTRU INCEPUT NU AM SA MA MAI DESPART DE ZONA ASTA DE INCEPATORI,,INCA ASTEMP UN RASPUNS CU DIFERENTELE DINTRE TIPURILE ALEA DE FNALI NU PREA STIU SA CITESC SCHEMELE :jytuiyu :ras: ASA CA NU RADETI DE MINE DEABEA CE M-AM APUCAT SI EU DE INVATAT

Pune-i cum vrei, oricum nu vei obtine decat multe scantei si fum de ficecare data. Daca nu ti-ai folosit logica la demontare nu vad cum ti-ai utiliza-o la asamblare. La electronica te bagi doar cu un bagaj minim decent de cunostinte. Mergi la un depanator profesionist.Nu mai folosi majuscule! Pe forumuri asta se interpreteaza ca si cum ai striga.

Guest flocaneata

cauza din care sa ars e ca am turnat o cana de apa tuborg intro seara :nebunrau: eu unul am mai schimbat asa niste finali si m-am descurcat da acuma cu astia nu stiu de care sa cumpar ca pe datashet sunt destul de diferiti pentru o singura litera IRF640A si IRF640B vreau sa stiu care e diferenta dintre ei si din ce model ar trebui sa folosesc

cauza din care sa ars e ca am turnat o cana de apa tuborg intro seara :nebunrau: eu unul am mai schimbat asa niste finali si m-am descurcat da acuma cu astia nu stiu de care sa cumpar ca pe datashet sunt destul de diferiti pentru o singura litera IRF640A si IRF640B vreau sa stiu care e diferenta dintre ei si din ce model ar trebui sa folosesc

...ori suntem electronisti ori nu mai suntem... :rade:...pai nu stiai ca nu trebuie sa le dai de baut amplificatoarelor :speriat ...mai stiu eu pe cineva care la o petrecere a scapat microfonul intr-un pahar cu vin si s-a creeat o microfonie de iti crapau timpanele :rade: