Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

probleme cu rezolutia

Guest ion mihai

Recommended Posts

Guest ion mihai

buna-un prieten a reinstalat WINDOWS XP,totul merge bine,dar pe monitor nu se vede bine imaginea.la setari display apare in paranteza default monitor si on,la screen resolution sageate este la less si indica 640 by 480 pixels,nu pot muta sageata pentru a mari rezolutia.la calitate culoare indica lowest 4 bit.va rog sa ma ajutati.va multumesc

• Replies 15
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest ion mihai

buna-am incercat sa schimb calitatea culorilor la hight 32 bit,dar nu merge.cum pot afla ce placa video am?inafara de placa RAM,nu mai este nici o placa. intel R 4CPU 2,40GHz 2,39GHz 248 RAM

Daca nu aveti placa video dedicata atunci va uitati pe placa de baza dupa o marca si un model , iar pe site-ul producatorului respectivei placi veti gasi driverul video si celelalte drivere necesare pt placa de baza.Mie personal nu imi place metoda cu Everest sau alte softuri care cauta drivere , prefer driverele de producator(exceptand cazul in care nu se poate identifica componenta hardware dupa marca si model).