Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

iesire s-video laptop ibm t23

efti

Recommended Posts

• Replies 10
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sunt perfect compatibile intre ele cu mentiunea ca cel cu 7 pini scoate semnal separat pe luminanta si crominanta cautati pe google svideo pin out la cel cu 7 pini se leeaga impreuna cele doua iesiri y si chroma si obtineti iesire svcc(semnal video complex color) succes cu scuzele de rigoare si la cel cu 4 pini ee la fel, adica y si chroma sunt separat,,trebuie procedat ca si la cel cu 7( uniti pinii respectivi eventual conectati printr un c-eu)

intrarea s-video de la videoproiector functioneaza am probat cu un dvd player, problema e de la laptop nu da semnal pe s-video, laptopul are s-video cu 7 pini iar videoproiectorul are cu 4. am facut setarile din placa video pentru al 2-lea monitor am scazut rezolutia degeaba , nu vrea sa afiseze nimic

pe 7 pini iti da un semnal digital composit iar pe cel cu 4 pini analog s-video( din cunostintele mele) . e normal sa nu mearga.

laptropul meu are iesire cu 7 pini si merge foarte bine pe intrarea rca a tv-ului ,cautati cum v-am mai spus pin out pe google,iesirea pe 7 pini fiind tot analogica,