Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

Caiet service Thomas 51TCB061TX

Recommended Posts

• Replies 3
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

In primul rand vreau sa va multumesc pentru schema si pentru raspunsul prompt,cat despre problema acestui Thomas nu stiu care era deoarece eu am luat aceste tv-uri de la o batrana cu 30ron si acest thomas am decis sa il pastrez pt mine(nu am tv unde m-am mutat si prefer crt in locul lcd-ului) si datorita acestui fapt stiind ca au probleme cu cond electrolitici nici nu i-am mai dat drumul ci i-am schimbat toti cond de pe placa de baza cu unii noi de 105 grade si la temp mai mari,i-am curatat placa cu alcool izopropilic,i-am schimbat selectorul etc.Caietul lui de service ma interesa pentru reglajele tv-ului :caf,acg,etc deoarece maine nu am ce face si vroiam sa-mi pierd timpul cu acest tv.Va multumesc inca odata pt raspunsul prompt si pt scheme si va rog daca are cineva caietul de service al lui sa il puna pe site.