Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

tv samsung LE26A330J1

Guest cherciu

Recommended Posts

Guest cherciu

Dacă cumva mă poate ajuta cineva, am un TV Samsung model LE26A330J1 care din când in când mai merge şi bine, însă mai mult face o imagine cu foarte mulţi pureci, negativă, dacă o pot numi aşa, cu foarte multe umbre şi linii de contur, iar din când in când funcţionează şi normal, fără nici o intervenţie din exterior, indifernt de sursa de semnal (tv sau pc). Are cineva ceva ideie de ce ar trebui să caut, (în afară de alt televizor) şi cam pe unde pentru că eu nu mai ştiu ce să caut......:ciuda: mulţumesc anticipat pentru orice ajutor, oricât de mic.

• Replies 17
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest cherciu

am mai reparat eu tv-uri, de la alb-negru pe lampi si pâna la color cu crt dar de lcd-uri nu m-am apropiat încă.... timpul nu e pierdut încă, sunt perseverent....

am mai reparat eu tv-uri, de la alb-negru pe lampi si pâna la color cu crt dar de lcd-uri nu m-am apropiat încă.... timpul nu e pierdut încă, sunt perseverent....

Apropierea este bine sa se produca dupa ce ati studiat modul de functionare/depanare al unui televizor LCD.Defectul pe care il prezentati poate avea multe cauze.Edificatoare ar fi o poza cu manifestarea reclamata in mesaj.
Guest cherciu

probabil e cu display V260B1L04 care face problema . cautati pe forum si o sa vedeti rezolvarea .

nu poţi să îmi dai mai multe amănunte, nu am găsit nimic dând căutare după tipul display-ului ce l-ai dat , te rog frumos...
Guest cherciu

Spuneti mai intai ce model este panoul dvs. Daca nu este cel spus mai sus este foarte posibil sa fie modulul t-con

este modelul V260 B1 -L13, sper ca nu am gresit... oricum, va multumesc de intelegere

post-25041-139829322034_thumb.jpg

post-25041-139829322041_thumb.jpg

post-25041-13982932205_thumb.jpg