Jump to content
ELFORUM - Forumul electronistilor

suport in limba romana pentru windows7

Guest razvan32

Recommended Posts

Guest razvan32

Buna ziua! Mi-am instalat si eu sistemul de operare windows7, si avand in vedere ca nu prea ma descurc cu limba engleza vroiam sa intreb daca exista suport in limba romana pentru windows7, si daca da de unde se poate face rost de el?Va multumesc!

• Replies 14
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Se poate foarte simplu ... Din Control Panel .... Windows Update ... si o gasiti la Optional Updates

Ati uitat ca sa-i spuneti o singura chestie ca pentru a putea sa faca update la windows,trebuie ca sa fie windows-ul cu lincenta pentru ca daca nu este cu lincenta,s-ar putea ca sa-i apara pe ecran windows genuine si sa-l puna sa cumpere lincenta la windows 7. :da Succes !!!

Se poate foarte simplu ... Din Control Panel .... Windows Update ... si o gasiti la Optional Updates

Ati uitat ca sa-i spuneti o singura chestie ca pentru a putea sa faca update la windows,trebuie ca sa fie windows-ul cu lincenta pentru ca daca nu este cu lincenta,s-ar putea ca sa-i apara pe ecran windows genuine si sa-l puna sa cumpere lincenta la windows 7. :da Succes !!!
Da !! Asa Este!!!

salut .am pierdut CD original cu driverele la placa de baza MS-7255 V 2;1 .cine are sa-mi trimita .va multumesc . :cry:

e mai greu sa gasesti driverele asa. mai simplu ,desfaci calculatorul, vezi ce producator este (ex:gigabite, msi ..etc) intri pe site ul lor la suport#downloads si gasesti driverele . succes.

nu stiu daca everestul spune si producatorul..arata doar chipsetul parca. dupa chipset e mai greu, dupa producator e simplu.

Buna seara ! Pai nu este musai,musai nevoie ca sa-i spuna ce placa de baza are,este suficient ca sa-i spuna ce placa video,ce placa de retea,ce placa audio etc.........are in pc-ul acela,dupa care le cauta pe net . Eu unul asa fac cand am probleme cu pc-ul meu sau cu pc-ul a lui sora mea ce-a mica.Dar daca ii este greu asa,ramane varianta dvs,adica sa dea capacul jos la pc-u si sa-i ia tipul si modelul placi de baza a dvs . :da Succes !!!